Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Jak si vybrat zubní kartáček?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

31. 10. 2019

Zubní kartáček je nejdůležitější a nejpopulárnější nástroj v péči o zuby a dásně. Používá ho každý minimálně dvakrát denně. Je třeba mít na pamětí, že je při čištění zubů důležitý tvar a vlastnosti kartáčků. Často nevíme, jak vybrat ten nejlepší zubní kartáček. Proto si v tomto článku řekněme, jaký musí být správný zubní kartáček pro dospělé.

Velký výběr zubních kartáčku nájděte na Makeup.sk

Správné by bylo začít tím, jak ten správný kartáček vypadá a potom si zvolit jeho tvrdost. Ten správný zubní kartáček by měl mít malou hlavičku. V tomto případě se dostane k špatně přístupným místům. Pro dospělé je to cca 2 cm. Velký kartáček nevyčistí zuby tak dobře, jak ten menší. Lépe je, když kartáček má hodně štětinek a je dostatečně hustý. Čím jsou štětiny měkčí, tím je lepší, protože jemně a šetrně čistí zuby a neporuší ochrannou vrstvu skloviny. Vlákna kartáčku by měla být rovně střižená, protože nepravidelnosti v zástřihu nebo zkřížená vlákna nemají žádný funkční význam.

Tvrdý, střední nebo měkký

Při používání tvrdého zubního kartáčku existuje riziko poškození nejen dásní a ústní sliznice, ale dokonce i zubů. Proto tento typ kartáčku se nehodí pro běžné použití, ale používají se na čištění zubních protéz.

Středně tvrdé kartáčky důkladně a šetrně čistí zuby, odstraňují plak a také masírují dásně, přičemž nečiní na ně přebytečně velký tlak. Štětiny středně tvrdého kartáčku nejsou příliš tvrdé. To znamená, že nebudou nepoškozovat ústní sliznice a zuby. Tento typ kartáčku se hodí pro běžné použití.

Pro běžné použití a citlivější zuby se hodí měkké zubní kartáčky. Důkladně a šetrně vyčistí chrup a nečiní zbytečný tlak na zuby. Doporučuje si zvolit měkký zubní kartáček, protože nepoškozují dásně a ústní sliznice a je šetrnější. Extrémně měkký zubní kartáček se hodí pro citlivé zuby a krvácející dásně, ale při použití tohoto kartáčku pak musíte věnovat více času čištění zubů.

Jak si vybrat zubní kartáček

Mimo klasických zubních kartáčků jsou nyní populární elektrické zubní kartáčky. Odstraňují zubní plak z povrchu zubů a mezizubních prostorů  efektivnější než klasické zubní kartáčky. Vyberte si měkké a malé a pozor na tlak. Stačí jen přikládat kartáček k povrchu zubů a díky pohyblivé hlavičce vyčistí zuby sam.

Existují rotační nebo vibrační a liší se od sebe způsobem pohybu hlavičky. Rotační si vyžadují větší pozornost při použití, vibrační čistí zuby šetrnější.

Je na vás, jaký typ kartáčků si zvolit: klasický nebo elektrický. Je třeba vědět, že zuby čistíme šetrně, lehkými pohyby a bez přebytećného tlaku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si vybrat zubní kartáček?