Menu
TOPZINE.cz
Zpravodajství

Jak si vybrat zimní pneumatiky?

Čas, kdy budeme opět řešit nákup nových zimních pneumatik, se neúprosně blíží. Neškodí si proto připomenout, podle čeho se řídit při jejich nákupu. Existuje totiž několik důležitých faktorů, které byste měli při nákupu brát v potaz. Pojďme si je společně projít.

Správné zimní pneumatiky mají totiž zásadní vliv na bezpečnost i plynulost jízdy. Cena přitom nemusí být vždy zárukou nejvyšší kvality, do hry vstupují i další činitelé, ať už je to styl vaší jízdy, typ pneumatiky nebo její stáří.

Kde, jak často a jakým stylem

Tři základní otázky, které si položte jako první. Jsou totiž důležitější, než se mohou na první pohled zdát. Pokud totiž plánujete jezdit ve městě jednou týdně na nákup, tak nebudete potřebovat tak kvalitní pneu, jako když najedete každý den desítky kilometrů v různých terénech. Dále taky berte v úvahu typ auta a jízdy. Výkonnější automobily s dravějšími řidiči ocení sportovní pneumatiky.

Správný typ zimních pneumatik

Dodržet vhodný typ pneumatik je bezpodmínečně nutné. Nejen, že dodržení předepsaného typu pneumatik má vliv na správné jízdní vlastnosti vozu, ale je to i povinností. Údaje o pneumatikách jsou zapsané ve velkém technickém průkazu každého vozidla a také na bočnicích pneumatik.

Stav pneumatik

Při nákupu nových zimních pneumatik se vždy zajímejte o to, zda byly dobře skladovány, zda nejsou příliš staré (více jak 5 let se nedoporučuje ani při správném skladování) a samozřejmě pečlivě zkontrolujte jejich stav, poškozené pneumatiky nebrat! Přezkoumejte také, zda je hloubka dezénu dostatečná, u zimních pneumatik musí být nejméně 4 mm.

Výrobce a prodejce

Obecně nedoporučujeme pořizovat pneumatiky někde v „garáži“, nemáte totiž jistotu vůbec ničeho. Naopak prodejci, kteří mají dobré reference a na trhu už nějaký čas působí, jsou lepší volbou. Často také vědí, které výrobce či značky doporučit přímo pro vás. Navíc dnes se dají pořídit levné pneumatiky, které splňují všechny nároky, a právě ty většinou seženete u větších prodejců.

Zimní pneumatiky vybírejte tedy podle toho, kolik, jak a kde toho přes zimu najezdíte, jakým vozem, zjistěte si informace o prodejci a pneumatiky si zkontrolujte. Jak snadné, že? Přesto na to mnoho lidí zapomíná a pak se diví. To se ale vám teď už nestane.

Vyberte si zimní pneumatiky u zkušeného prodejce Extralevnepneu.cz. Extralevnepneu.cz zaručuje pro pneumatiky i kola doživotní záruku. Navíc garantuje dopravu zdarma po celé ČR.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Právě čtete

Jak si vybrat zimní pneumatiky?