Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Jak si vybavit pokoj pro studenta?

Vhodnými dekoracemi se ze studentského pokoje stane útulné místo, které odráží osobnost jeho obyvatele. Můžete využít oblíbená umělecká díla nebo staré plakáty oblíbené chlapecké kapely. Fantazii se meze nekladou. Existují dostupné a snadné způsoby, jak zařídit, aby studentský pokoj vypadal podle vašich představ.

Nástěnky

Jednoduše si vytiskněte své oblíbené snímky rodiny a přátel a vytvořte si koláž vzpomínek se svými nejbližšími a nejdražšími. Nejen, že korková nástěnka dodá pokoji osobní nádech, ale také dodá vašemu prostoru svérázný a barevný rozměr. Do sbírky můžete přidávat obrázky s vašimi novými kamarády a spolužáky nebo můžete přidat vstupenky z kina, divadla a koncertu oblíbené kapely.

Vzorované povlečení

Věděli jste, že zajímavým povlečením lze také ozdobit studentský pokoj? Povlečení koupíte ve všech možných veselých vzorech, které vyhovují každému vkusu. Doplnění správným ložním prádlem může vytvořit živý střed pokoje, který jej přímo rozzáří. Kvalitní ložní prádlo nemusí stát majlant. Pěkné přehozy také prostoru přidají další rozměr, zvláště když jejich barvy kontrastují s povlečením. Pro čistý a energický vzhled spojte neutrální povlečení s přehozem, který hýří barvami.

Studentský pokoj

Svícen

Pro romantický nádech místnosti si nezapomeňte koupit svícen. Dodá prostoru tajemný ráz a bude to další zdroj lehkého světla. Můžete si pořídit skleněný svícen na čajové svíčky v různých barvách nebo okouzlující lucerny. Nepochybíte ani koupí orientální lucerny, která dodá pokoji další rozměr a můžete ji zkombinovat s dalšími orientálními dekoracemi. Interiér krásně doplní i kovové stojany na svíčky.

Zrcadla

Pokud je ve vašem pokoji trochu těsno a v máte pocity klaustrofobie, zrcadla jsou správnou volbou. Svůj pokoj můžete ozdobit zrcadly různých velikostí a vytvořit tak iluzi většího prostoru. Existuje spousta stylových volně stojících zrcadel, která fungují bez jakéhokoliv upevnění. Pokud zrcadlo strategicky umístíte, vytvoříte si prostorný pokoj. Zrcadla přidají světlo a rozšíří prostor. Zrcadla jsou funkční a stylová. Díky nim bude vaše místnost světlejší a bude působit vzdušněji. Když už máte zrcadlo na svém místě, proč ho neozdobit po obvodu drobnými světýlky? Bude to okouzlující.

Studentský pokoj

Kancelářské potřeby

Dalšími důležitými doplňky studentského pokoje jsou kancelářské potřeby. Nezapomeňte na stylové hodiny, které dokonale doplní váš interiér. Budete mít přehled o tom, kdy máte být na přednáškách nebo kdy vyrazit na brigádu. Pořídit si můžete i rámeček na upevnění fotografií a nejrůznějších poznámek, na které nesmíte zapomenout.

Koberce

Koberce mají schopnost změnit místnost. Do holého prostoru přinesou úplně novou energii. Při zařizování studentského pokoje mnozí zapomínají na největší část pokoje, tedy na podlahu. Použít můžete malé barevné koberečky, které kontrastují s chladnou dlažbou nebo s parketami. Nastavte tón pokoje měkkým, zářivým kobercem, který přidá prostoru jinou texturu. Umělé ovčí kůže jsou také skvělou volbou pro studenty. Jsou levné, moderní a snadno se udržují. Teplé koberce vám poskytnou extra izolaci, což oceníte, když budete v zimě vstávat brzy ráno z postele. Díky tomu budou ranní přednášky o něco snesitelnější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si vybavit pokoj pro studenta?