Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Jak si užít sexu v mateřství?

Irena Siudová

Irena Siudová

4. 10. 2010

Jestliže jste četli náš článek o sexu během těhotenství a máte toto období za sebou, pak si možná s úsměškem říkáte, že to byl na nějaký čas poslední sex. Nebo případně poslední sex, který jste si v klidu užili. S příchodem dítěte na svět se totiž mění opravdu všechno, a to i co se týče vašeho pohlavního života.

Zdroj: Martin Koubek, Topzine.cz

Šestinedělí a chuť zabít manžela

Nevím jak vy, ale já se v této době chtěla minimálně pětkrát rozvést, případně zabít manžela. Nebyla to pochopitelně jeho vina. Ani moje. Byla to vina hormonů. A že si zařádily. Takže je pochopitelné, že sexuální apetit byl v té době někde na bodu mrazu. Pokud jste navíc po porodu majitelkou nějakých těch stehů, ať už po klasickém porodu nebo císařském řezu, máte strach, že si ublížíte. Je tedy docela jasné, proč se sex v šestinedělí příliš nedoporučuje. Přesto výjimka potvrzuje pravidlo, a tak nemusíte nutně spadat mezi ty, které jsem jmenovala. A co se týče strachu, nemusí se týkat jen žen, ale také mužů. Obzvláště, byli-li přítomní porodu.

Některým, odvažuji se ale říct, že většině, chvíli trvá než se sžijí s miminkem, jeho rytmem a tak podobně. Večer pravděpodobně padáte do postele a vaše touhy směřují maximálně k voňavému povlečení a ne k člověku, který leží vedle vás. Některá dítka se však budí i v noci, opravdu nikdy nepochopím, proč tak často, a tím pádem si o vydatném spánku můžete jen nechat zdát. Jenže jak si nechat něco zdát, když nespíte. Zkrátka, na sex nejen, že nemáte čas, ale nemáte na něj ani sílu.

Když už se překlenete přes to období, kdy si váš drobeček vytvoří určitý režim, díky kterému i vy dokážete nabrat síly a cítit se opět jako člověk, je načase začít se cítit také jako žena. A co si budeme povídat – dobrý sex vám k tomu pomůže. Přesto si nejspíš kladete otázku. Kde a kdy?

Zdroj: Martin Koubek, Topzine.cz

Možnosti?

Výhodou jsou hlídací babičky. Protože pokud si něco takového skutečně můžete dopřát, pak vám to ulehčí i velkolepý návrat mezi sexuální bohyně. Jestliže dítko spí u ní, pak si můžete dosyta užívat na domácí půdě (pokud neusnete už během předehry). V případě, že dítě hlídá babička u vás doma, nejspíše utratíte něco málo za hotel nebo se vrátíte do svých mladých let a zavzpomínáte si jaké je to v autě. Pokud je teplá letní noc, tak to jistí louka osvícená měsícem.

Co ale dělat, pokud hlídání nemáte, ale chutě tady jsou, a to větší a větší? Manželovi už také dochází trpělivost, a tak je na čase vymyslet alternativní plán. Rychlovka během poledního spánku není k zahození, jenže vám to bude nejspíše trochu kazit fakt, že se dítě může každou chvíli vzbudit a vy budete muset milování ukončit. Bez závěru. Naštěstí se většina rodičů může pyšnit tím, že časem dokáže využít každou příležitost k tomu, aby si užili se svým drahým protějškem. A i to má své kouzlo. A pak si o to víc vychutnáte tu chvíli, kdy se budete moci milovat beze spěchu a v klidu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si užít sexu v mateřství?