Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jak si udělat srandu ze Stmívání? Tvůrci Scary Movie na to přišli!

Redakce

Redakce

8. 8. 2010

Parodie vedou a nikdy jich není dost. Režiséři Jason Friedberg a Aaron Seltzer se opět dali dohromady, aby na svoje konto přidali novinku o upírech. A hlavně o těch ze Stmívání.

FOTO:scéna ze Vampires suck

Scéna z Vampire Suck s „Bellou“ a „Edwardem“, Zdroj: distributor filmu

Parodie prostě sklízejí úspěchy. I když nejsou tak originální ani tolik vtipné, vždy nás pobaví scény, které jsou šílenou kopií originálních filmů. Série Scary Movie parodovala horory, akčnáky i thrillery. Tohle je Sparta! si utahuje z filmu 300: Bitva u Thermopyl. Děsnej doják, jak už název napovídá, parodoval romantické komedie a Disaster Movie zase některé z katastrofických počinů.

Nejnovějším dílem tohoto žánru je Vampires Suck. Už podle traileru je jasné, koho si na mušku vzali tentokrát – upíry a vlkodlaky ze Stmívání. Z nepochopitelných důvodů se ve filmu objeví i Alenka v říši divů a Lady Gaga. Nechybí ani věčný souboj fanynek o to, jestli je lepší Edward nebo Jacob. Režie se ujali jak jinak než tvůrci Scary Movie Jason Friedberg a Aaron Seltzer. Film má v USA premiéru už teď v srpnu, my si ale počkáme do října.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si udělat srandu ze Stmívání? Tvůrci Scary Movie na to přišli!