×
TOPZINE.cz

Jak se zbavit nevzhledných špíčků na břiše?

FOTO: tummyDny tropických teplot jsou tady a s nimi pro mnohé obávané letní oblečení, ve kterém se neskryje žádný nadbytečný špíček, zvláště v oblasti bříška, kde působí obzvlášť nepěkně.

FOTO: tummy
Zbavte se nevzhledných špíčků na břiše!, Zdroj: sxc.hu

Co je příčinou?

Nikdo jsme se nenarodili s dokonalým tělem. Naopak, většina má sklony k tomu, že břišní oblast začne nabývat nebývalých rozměrů. Je to způsobené několika faktory: nepravidelný pohyb, špatná a nepravidelná strava, nošení krátkých triček s bokovými kalhotami, prohýbání v bedrech, nošení vysokých podpatků a těžkých kabelek. Prostě většina věcí, kterou každodenně většina z nás dělá.

Za špatný tvar břicha si může každý také tím, jak sedí, chodí, stojí. Pokud se hrbíme či máme špatné těžiště těla, břišní svaly tak ochabují a břicho potom dělá dojem vypouklosti.

Co s tím?

Diety nejsou na vypracování bříška to pravé ořechové. Do jídelníčku zařaďte více zeleniny a vynechejte sladké a tučné, ale za žádnou cenu nehladovte. Hladovkou maximálně dosáhnete toho, že si vaše tělo z každé porce, kterou mu věnujete, začne vytvářet zásoby na horší časy. Nedocílíte tedy štíhlého bříška, ale právě opačného efektu. Jezte pravidelně a vyváženě.

Dalším krokem k vysněnému a sexy bříšku je do svého denního rozvrhu zařadit pravidelnou dávku pohybu. Správným posilováním si břicho vytvarujete a posílíte. Svaly pomůžou zase rychleji odbourávat tuk. Břicho se skládá z několika svalových částí – přímé, šikmé a spodní břišní svaly. Každou část je třeba posilovat, aby mohla tvořit báječný celek.

Cvičit nemusíte moc, ale hlavně pravidelně. Pro začátek stačí třikrát týdně třicet minut. Můžete do sebe zainvestovat hned od začátku a vybrat si některé ze široké nabídky fitcenter. Nebo můžete zvolit šetrnější způsob a tím je domácí tělocvična. Existuje pár cviků, které jsou účinné a hravě je zvládnete doma v obýváku.

The YouTube ID of Xyd_fa5zoEU&feature is invalid.

Sedy lehy – přímé břišní svaly

Položte se na záda, pokrčte nohy a zapřete je o skříň či postel, aby se nemohly zvedat do vzduchu. Ruce složte pod hlavu, ale do cvičení je nezapojujte. Od lopatek se s výdechem začněte pomalu zvedat do sedu a s nádechem pokládej zpět. Ve cviku zapojujte pouze břišní svaly, ne bedra či jiné části těla (např. krk). Tento cvik zopakujte 10krát po 3 sériích.

Úklony do strany – šikmé břišní svaly

Postavte se rovně, chodidla do šíře ramen. Ruce dejte za hlavu a začněte se uklánět na jednu stranu a plynule přes střed těla přejděte do druhé strany. Pohyb by měl být plynulý a svou technikou připomínat kyvadlo. Pozor na prohýbání v bedrech. Cvik opakujte opět 10krát na každou stranu ve 3 sériích.

Nůžky – spodní břišní svaly

Starý, ale osvědčený cvik. Lehněte si na zem na záda, lokty si podepřete bedra. Zvedněte nohy 10 centimetrů nad zem a začněte s nimi stříhat jako nůžkami. Vždy střídejte pravou a levou nohu, ať cvičení není jednostranné. Stříhejte minutu v kuse a pravidelně dýchejte. Pokud se však dřív začnete prohýbat v bedrech a nepracujete břišními svaly, přestaňte. U posilování neplatí čím více, tím lépe, ale čím lépe cvičíte, tím je cvičení účinnější a tím tedy pro své tělo děláte více.

Přitahování kolen – spodní břišní svaly

Jelikož spodní břišní svaly jsou nejvíce zanedbávané, dáme si ještě jeden cvik. Sedněte si na zem s nataženýma nohama, zapřete se nataženýma rukama za zády a lehce se zakloňte. Nohy s výdechem přitahujte k hrudníku a s výdechem vracejte nad zem. Cvik zopakujte 10krát opět po 3 sériích.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..