Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Jak se zbavit bolesti zad? S našimi tipy ji zaručeně překonáte

Redakce

Redakce

9. 8. 2012

FOTO: Masáž zadZ nejrůznějších lékařských statistik vyplývá, že přibývá stále více mladých lidí, které trápí bolesti zad. Hlavní příčinou je hrbení se u počítače a špatné držení těla. Jak se ale takové bolesti co nejrychleji zbavit?

FOTO: Masáž zad

Ilustrační foto. sxc.hu

Řešení číslo jedna se zdá být jednoduché, ale  je značně nerealistické – omezit sezení u počítače na dobu co nejkratší. To ovšem v dnešní době dost dobře nejde. Nezbývá tedy než omezit dlouhé hodiny na dobu nezbytně nutnou a zaměřit se na tělesné cvičení.

Relaxujte masáží

Není nic pohodlnějšího než se se svou bolestí svěřit do rukou odborníka. Svaly namáhané jednostranným zatížením ocení šikovné ruce profesionála a vy můžete jen tak vypnout a nechat se hýčkat.

Druhů masáží je přitom celá řada. Za zmínku stojí klasická sportovní masáž, relaxační, čokoládová, lávovými kameny či záležitost tak trochu pro fajnšmekry, thajská masáž.

Jóga a pilates vás uvolní

Vítaným způsobem pohybu prospívajícího páteři a zádovým svalům je jóga. Má jednu velkou výhodu – je univerzální, jelikož jejích variant a stupňů náročnosti existuje mnoho, a pro každého tak existuje možnost volby s ohledem na věk či zdravotní omezení.

Pilates se podobně jako jóga zaměřuje na plynulé a nenáročné pohyby. Nemusítě se tedy příliš přetěžovat, a i tak posílíte a protáhnete záda. Klidné cvičení pilates vám takřka okamžitě slibuje zmírnění bolesti.

Skočte do bazénu

Jestli se nechcete pouštět do velkých akcí typu thajské masáže, využijte dostupnější metody, jako je oblíbené plavání. Je vhodné pro každého, aniž by mělo nějaké vedlejší škodlivé účinky, jako je tomu u jiných sportů. Pravidelným plaváním, nejlépe alespoň třikrát za týden, posílíte zádové svalstvo a jako bonus si krásně vytvarujete tělo. Při plavání vám zároveň voda tělo namasíruje.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se zbavit bolesti zad? S našimi tipy ji zaručeně překonáte