Menu
TOPZINE.cz
Krása

Jak se zbavit akné?

Redakce

Redakce

23. 4. 2011

Sledujete svůj ranní odraz v zrcadle a říkáte si: Je tu zas! Pupínek. Ten, který se vloudí bez pozvání na vaši tvář. Ten, co se ho snad nikdy nezbavíte. Chcete vědět proč a co s ním? Topzine vám odpoví!

ženské oko

Vaším tělem se prostě přehnala hormonální bouře. Ano, můžou za to hormony, hlavně ty mužské. Tvoří se nejen ve varlatech, ale i v nadledvinkách, proto se akné nevyhne ani ženám. Aspoň tak se to dá vysvětlit v době dospívání.

Fajn, dospívání mám za sebou, říkáte si, tak proč se těch zatracených pupínků nemůžete zbavit? Proč se jednou za čas zase objeví? U žen se může objevit akné v době menstruace nebo i v těhotenství. Další důvod, který platí i pro muže, je špatná nevyvážená strava, stres a také dědičnost.

Jak na něj

Vaše kůže je zrcadlem toho, jak vypadá vaše tělo uvnitř. Pokud se chcete pustit do boje proti akné, je dobré nejprve očistit tělo od všech toxinů a samozřejmě se pravidelně starat o vaši pleť.

Přípravky určené k čistění obličeje by měly vyhovovat vašemu typu pleti. Najít ten správný by neměl být problém, na našem trhu je dosti široký sortiment volně prodejných přípravků proti akné.

Pokud se akné tvoří stále dál, je dobré nasadit antibiotika. S tím vám pomůže váš dermatolog. Ženám pomáhá zmírnit a někdy dokonce i odstranit příznaky akné antikoncepce.

ženské tvář

Večer nechoďte spát neodlíčené!

Pro pročištění pleti je také důležitý pitný režim, vyvážená strava, dostatek spánku, pomoci může i slunce. Díky němu se tvoří v těle vitamín D, který také ovlivňuje čistotu pleti. Dále je důležité doplnit vitamín A a zinek. Lidé, co trpí na akné, totiž většinou mají nedostatek těchto prvků.

Pro odstranění čerstvých projevů akné, zmenšení nebo dokonce odstranění jizviček, navštivte kosmetické centrum a vyzkoušejte laser. Vhodným doplňkem je také laserová gelová maska.

Pár babských rad na závěr

Je vaše lednička narvaná až k prasknutí, nebo zeje prázdnotou? Ať je to tak či tak, určitě by v ní neměly chybět čerstvé kvasnice. Každý den si kousek uždibněte a poznáte jejich zázračnou moc.

Občas, tak 1x za dva týdny, si napařte obličej nad horkou vodou s hrstí sušeného heřmánku. Poté na T-zonu použijte náplasti proti zacpávání pórů.

Hlavně si své uhříky neňoumejte! Pokud této technice přeci jen neodoláte, dělejte to pouze v případě, že vaše póry jsou otevřené, což bývá po napaření. Následně použijte tonikum, zabráníte tak rozšíření bakterií, které akné šíří.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se zbavit akné?