Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Jak se nejlépe milovat v těhotenství?

Redakce

Redakce

30. 4. 2011

pár v těhotenstvíTěhotenství neznamená konec vašeho sexuálního života. I přes rostoucí bříško si sex můžete pěkně užít. Jestliže máte požehnání od doktora a vaše těhotenství není rizikové, nic vám v milování nebrání, takže směle do toho. Topzine vám poradí, jaké sexuální polohy jsou pro vás nejlepší!

pár v těhotenství

Těhotenství neznamená konec sexu!, Zdroj: sxc.hu

Sex v těhotenství byl v dobách minulých něco nemyslitelného. Dnes je ovšem situace jiná a milovaní v požehnaném stavu není nic neobvyklého. Doktoři dokonce doporučují sex až do období porodu. Orgasmus totiž považují za přirozený spouštěč první doby porodní.

Je pár zaručených poloh, při kterých si sex se svým partnerem užijete. V prvních měsících těhotenství se milování nemusí lišit od předchozích, kdy jste ještě nečekali další přírůstek do rodiny. Jak se však začne bříško zakulacovat, mění i preference sexuálních poloh.

V sedě

Tato sexuální poloha je vhodná pro pokročilé období těhotenství. Při této poloze se partner usadí na židli (pokud možno pevnou), nebo na okraj lůžka a žena se mu posadí na klín čelem k němu. Pokud je bříško moc velké, posadí se zády k němu. Sice si neužijete tolik pohybu, ale je to pro oba partnery pohodlné.

bříško těhotné ženy

Rostoucí bříško a nalitá prsa působí jako afrodiziakum

Z boku

Jinak zvaná poloha lžic spočívá v tom, že žena leží na boku tak, aby jí to bylo pohodlné a muž do ní vstupuje zezadu a tiskne se k ní tělem. Nebo si můžete vybrat variantu, kdy žena leží na zádech a muž po jejím boku na boku. Žena položí své roztažené nožky na partnerovo stehno, ten do ní pak může z boku vniknout.

Zezadu

Tato poloha poskytuje větší volnost muži a dovoluje kontrolovat hloubku pronikání penisu. Žena klečí na kolenou, její nohy jsou roztažené a partner vniká zezadu do její pochvy. Při této poloze lze chránit bříško od zbytečných tlaků.

V posledním trimestru je sex kvůli obrovskému bříšku trochu neohrabaný. To ale neznamená, že je všemu konec. Řada žen uvádí, že díky většímu prokrvení pohlavních orgánů byl sex intenzivnější a snáze tak dosáhly orgasmu.

Některé ženy mají strach, že v těhotenství nejsou pro své muže atraktivní a přitažlivé. Omyl! Rostoucí bříško a nalitá prsa působí jako přírodní afrodiziakum. Jestliže se muž zdráhá, je to jen proto, že se bojí, aby neublížil své partnerce. Vyveďte ho tedy z omylu!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se nejlépe milovat v těhotenství?