Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jak se na Vánoce připravují české ZOO

Redakce

Redakce

7. 12. 2009

pan-uhlir-v-zooVšude kolem nás to vidíme den co den. V ulicích visí vánoční světýlka, obchody nabízejí nejrůznější vánoční dárečky a máme za sebou i zapálení druhé adventní svíčky. A jak přípravy na Ježíška vypadají v našich zoologických zahradách?

Jaroslav Uhlíř s lamou Olinkou; Zdroj: ZOO Děčín

Jaroslav Uhlíř s lamou Olinkou, Zdroj: ZOO Děčín

Děčínská zahrada připravila předvánoční překvapení pro svou jednoletou lamu Olinku. Tu přišel navštívit její kmotr Jaroslav Uhlíř, známý textař a hudebník. Mladá lama byla zprvu stydlivá, ale po čase si na svůj dárek zvykla a nakonec pana Uhlíře i očichala.

Adventní oslavy v Liberci

Severočeská metropole má pro své návštěvníky balíček adventních prohlídek ZOO, které budou pokaždé probíhat mezi pátou a sedmou hodinou večerní. Čtvrtého prosince jste si prohlídku mohli zpestřit se společníky Mikulášem a čertem. Desátého a sedmnáctého jste zváni k otevření nových expozic a na poslední prohlídce, která se bude konat 22. prosince, se můžete těšit na živý betlém.

Děti do patnácti let budou mít také možnost přispět novými školními pomůckami pro sirotky z Burkiny Faso. Za odměnu dostanou vstup zdarma. Každý návštěvník bude také moci navštívit komentovaná stanoviště, z nichž pouze koupání slonů (17:30) a krmení lachtanů (18:30) mají stanovené pevné časy.

Na Štědrý den bude do ZOO Liberec vstup zdarma, ale každý návštěvník může zaplatit dobrovolné vstupné.

Mikulášské oslavy v Plzni

Statek Lüftnerka, který patří k areálu zoologické a botanické zahrady v Plzni, přivítal v sobotu v 15 hodin ve svém areálu Mikuláše. Kolem čtvrté hodiny se potom společně s dětmi vydal uspat medvědy do jejich zimních brlohů. Letos ZOO Plzeň přivítá svého 450 000 návštěvníka a to v pondělí 7. prosince. Oslaví tím letošní historický rekord.

Nabité setkání sponzorů v Praze

Sobotní program v pražské ZOO patřil předávání Richardů, což je název nové ceny pro sponzory, kteří v letošním roce zoologickou zahradu nejvíce podporovali. Udílení proběhlo ve třech kategoriích a vítězům předal cenu zpěvák Richard Tesařík.

Další ceny, tentokrát předávané z rukou Ondřeje Neffa, byly uděleny ve fotosoutěži, která probíhala během Happy Mondays. Všechny výtvory si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách ZOO www.zoopraha.cz.

Svojí troškou do mlýna přispěli i Ježíšci na neobvyklém setkání, Mikuláš, který rozdával drobné dárečky dětem, a také dětský pěvecký sbor Klíček. Po celý den byla připravena i tvůrčí dílna. Stejně jako v Plzni, i v pražské ZOO se letos trhal návštěvní rekord. ZOO přivítala svého 1 266 945. návštěvníka, čímž překonala dosavadní roční rekord z roku 2007!

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se na Vánoce připravují české ZOO