Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jak se lže ve fantasy?

Jan Nohovec

Jan Nohovec

21. 7. 2009

Nakladatelství Laser-books zavedlo v poslední době trojici oblíbených edic Mistrovská díla F a SF a Moderní díla SF. Bylo tak pouze otázkou času, než se dočkáme i Moderních děl fantasy, které právě startují prvním svazkem Lži Lockeho Lamory od Scotta Lynche.

Mezi spodinou se šíří zvěsti o Trnovi, neporazitelném šermíři, mistrném zloději, duchovi, jenž prochází stěnami. Mnozí ho pokládají za pověstného zastánce chudých, ostatní za pouhý mýtus. Ve skutečnosti je oním bájným Trnem ke své značné nelibosti Locke Lamora, drobný, nešťastně zamilovaný a sotva zručný s mečem. Jeho slavné skutky jsou jen vychytralými podfuky toho nejsložitějšího ražení. O pověsti, které je obestírají, se tedy rozhodně neprosil, ostatně čím méně pozornosti je jim věnováno, tím lépe. (anotace)

scott-lynch-lzi-lockeho-lamoryScott Lynch je novým americkým autorem fantasy, který na svém kontě má zatím pouze dvě knihy. Obě z nich spadají do připravovaného sedmidílného cyklu o šlechetném bastardovi Trnovi. Lži Lockeho Lammory jsou prvním svazkem této ságy a čtenáři se v nich mohou těšit na hrdinu bez skrupulí, který …

… bohaté okrádá, chudým ovšem nedává ze své kořisti ani co by se za nehet vešlo. Vše si nechává pouze pro sebe a svoji věrnou bandu zlodějů, pro Pány parchanty. Společně páchají drzé a odvážné podvody, které jsou v Camorru zcela novým druhem zločinu. Starobylé město však začíná znepokojovat smrtící tajemství a hrozí, že skrytá válka rozerve podsvětí, jediný domov, jaký kdy Páni parchanti poznali, na krvavé kusy. Lapeni ve vražedné hře, Locke a jeho přátelé prověří v boji o holý život svoji věrnost a důvtip až po nejzazší mez… (anotace)

Slibně vypadající fantasy román o pěti set padesáti stranách vydává Laser-books v nejbližších týdnech. Překladu se zhostil Roman Tilcer a obálky Benjamin Carré.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se lže ve fantasy?