Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Jak se bránit proti náhlému výpadku příjmů?

Výpověď či náhlé onemocnění nebo úraz mohou být velmi stresující situací. Klidu nepřidá ani myšlenka na blížící se splatnost nájmu nebo hypotéky, elektřiny, úvěrů a dalších pravidelných poplatků. S vhodným pojištěním výpadku příjmů se však propadu životního standardu bát nemusíte.

Praktická pojištění, která vám zajistí klid

V dnešní době se lze pojistit i proti výpadku příjmů či ztrátě zaměstnání. Ochráníte se tak před nepříjemnou situací, kdy byste museli „utáhnout“ celé měsíční výdaje jen s pomocí finančních příspěvků od státu. Nemocenské a další příspěvky jsou většinou velmi nízké a ani zdaleka nepokrývají náklady průměrné domácnosti. Předcházejte finančním problémům s vhodným pojištěním.

Pojištění výpadku příjmů a pojištění ztráty zaměstnání

Ač si tyto varianty pojištění Češi sjednávají jen málo, mají nepopiratelné výhody. Díky doplňkové pojistce se nemusíte bát o ztrátu zaměstnání a následný ekonomický dopad na vaši rodinu. Samotné životní pojištění totiž výpadek příjmů z důvodu úrazu nebo ztráty zaměstnání často nezahrnuje.

Pojištění ztráty zaměstnání se hodí pro živnostníky i zaměstnance. Na volné noze nemáte nikdy jistotu, že budete mít dostatek zakázek nebo že vás nezačne zlobit zdraví. Jako zaměstnanec zase nevíte, jestli je firma opravdu finančně stabilní nebo jestli můžete od šéfa dostat výpověď.

Pojištění pravidelných výdajů

Při sjednání tohoto typu pojištění za vás pojišťovna zaplatí vaše pravidelné výdaje, pokud přijdete o svůj příjem. Platit bude jen do předem sjednané částky a doby. S pojistným plněním se ale nájmu a složenek bát nemusíte.

Pojištění schopnosti splácet

Ke konkrétním úvěrům a půjčkám se často uzavírá pojištění schopnosti splácet. Banky vám ho většinou nabídnou samy a založí vám jej přímo na pobočce. Produkt si můžete sjednat i dodatečně. Ve chvíli, kdy jste již bez práce, je ale na podobné pojistky už pozdě.

Myslete na budoucnost

Životní pojištění nemusí pokrýt všechny situace, které vás mohou potkat. Finanční propad po ztrátě zaměstnání nebo výpadku příjmu vám pomohou vyřešit doplňková pojištění. Musíte si je však založit včas. Proto i v lepších časech myslete na možnou nerůžovou budoucnost.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak se bránit proti náhlému výpadku příjmů?