×
TOPZINE.cz

Jak rozchodit rozchod podle Chris Manby

Po příběhu Bridget Jonesové se roztrhl pytel s knihami o svobodných ženách po třicítce, toužících po manželství a rodině. V knize britské autorky Chris Manby je na tom hlavní hrdnika podobně. Jenže když už si myslí, že se blíží k cíli, její přítel ji opustí a ona se to dozví jen díky Facebooku. Jak si s tím Ashleigh poradí?

Cris Manby: Jak rozchodit rozchod, Zdroj: BB ART

Pod názvem si nejspíš představíte rádoby vtipnou příručku, jak se vyrovnat se zlomeným srdcem. Těch je na pultech přebytek. Jenže kniha Chris Manby je této představě na hony vzdálená. Ve skutečnosti se totiž jedná o román, který je zábavný a plný kousavých poznámek o mužském pokolení, aniž by však všechny házel do jednoho pytle. Kniha se hemží metaforami a zajímavými přirovnáními, která vás pobaví.

Hlavní hrdinka prochází, jak je jasné už z titulu knihy, bolestným rozchodem a místo, aby se pokusila na dotyčného zapomenout, rozhodne se získat ho zpátky. Dost svérázným způsobem. A to takovým, že jsem se při čtení chvílemi dokonce styděla za to, že i já jsem žena, a v paměti se vracela ke všem svým rozchodům, jestli jsem se i já chovala takhle idiotsky jako ona.

Byly okamžiky, kdy jsem se cítila trapně za ni a říkala si, že já bych takhle nikdy nereagovala. Jenže jak se příběh vyprávěný v první osobě vyvíjí a svižným tempem pokračuje, mění se i vaše pocity k ženě, která se z rozchodu téměř zbláznila. Litujete ji, nechápete, smějete se jí i s ní. Odsuzujete ji, fandíte jí a nakonec si uvědomíte, jak je snadné stát se někým jako ona.

Román je dobrým odstrašujícím příkladem, a pokud pro vás toto téma není aktuální, rozhodně se u čtení skvěle pobavíte. Pokud se však zrovna nacházíte v podobné situaci, díky knize Jak rozchodit rozchod si možná uvědomíte, že není tak zle a že může být docela klidně i hůř. A možná ten svůj rozchod po přečtení skutečně docela dobře rozchodíte.

Název: Jak rozchodit rozchod

Autor: Chris Manby

Počet stran: 275

Vazba: pevná

Nakladatelství: BB ART

Doporučené cena: 229,-

Hodnocení: 90%

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..