Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Jak posílat poštovní balíky a větší zásilky bezpečně a levně?

Potřebujete poslat poštou objemnější předměty, které se nevejdou do klasických obálek, ale bojíte se toho, že během přepravy dojde k jejich poškození? Pak je na místě si objednat speciální poštovní krabice, díky nimž vše proběhne v pořádku.

Tradiční papírové krabice nemusejí vyhovovat přepravním nárokům

Klasické krabice, které lidé a firmy často používají na zasílání předmětů poštou či jinou přepravní službou, mnohdy nejsou příliš pevné. Stačí, aby se s nimi nevhodně manipulovalo a rázem dojde k protržení dna. Leckdy navíc bývají potíže se zavíráním, obyčejné krabice je nutné důkladně oblepit tak, aby se víko samovolně neotevřelo, případně nedošlo k jeho protrhnutí.

Běžné krabice tudíž nemusejí být tou pravou volbou. Přednost by raději měly vždy dostat poštovní krabice, které jsou uzpůsobené k přepravě i na delší vzdálenosti. Jejich výhodou je poměrně značná nosnost, větší poštovní krabice dokážou bez problémů pojmout předměty o hmotnosti v desítkách kilogramů.

Poštovní krabice s rychlým uzavíracím systémem

Zajímavé řešení představují rychlouzavírací krabice, někdy též označované jako ekrabice. Oceníte u nich jednoduché a rychlé skládání. Samolepicí uzávěr pak ušetří čas, nemusíte se zbytečně trápit s olepováním krabice. Pohodlné je i následné otevírání zásilky, což umožňuje integrovaný odtrhávací pásek. Kvalitní rychlouzavírací poštovní krabice se dají zakoupit už v ceně od 15 Kč za kus, což vzhledem k jejich spolehlivosti představuje pouze minimální náklady. Jde o perfektní řešení nejen pro soukromé účely, ale také například pro firmy, jež se specializují na zasílání zboží z eshopů apod.

Při zasílání poštovní krabice si vždy rozmyslete vhodné rozměry. Mějte na paměti, že třeba za krabice do výšky 50 mm nemusíte připlácet, neboť je lze posílat za stejných podmínek jako doporučené psaní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak posílat poštovní balíky a větší zásilky bezpečně a levně?