Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jak píší slavní slavných a jak ti z jiných oborů

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

27. 4. 2011

FOTO: Voňavé prádlo

Málokdy se partnerům slavných protějšků podaří vyjít z jejich stínu, či je dokonce předčít. Že je jejich život neméně zajímavý a že jejich tvorba stojí za pozornost, se můžete přesvědčit na autogramiádě Martiny Formanové. Podobné je to u těch, které máme zafixované s jedním oborem, přestože úspěšně působí i v jiných oblastech. Třeba Jan Cimický. 

FOTO: Voňavé prádlo

Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

Martina Formanová v Brně (Česká 13, Knihkupectví Barvič a Novotný) představí 28. dubna od 16 hodin svou literární tvorbu u příležitosti vydání CD s nahrávkou jejího autobiografického románu Skladatelka voňavého prádla. Autobiografická prvotina Martiny Formanové plná vtipných úvah a bryskních postřehů představí osobnost, která spojila svůj život s jedním z nejvýznamnějších světových režisérů a s neobvyklým nadhledem, sebeironií a vtipem dokázala rekapitulovat své životní hledání, tápání, prohry i vítězství.

Jan Cimický pokřtí svůj detektivní román

Městská knihovna Hodonín (Národní třída 36) pro vás na 28. dubna od 17 hodin připravila literární večer spojený s křestem hned dvou básnických sbírek. Členové Literárního kruhu autorů Hodonínska přivítají sbírky Můj čas Stanislava Hradila a Kyrie eleison Juraje Jordána Dovala. Tento večer vystoupí i další členové LKAH jako Vladimíra Klimecká, Jiří Hubáček a Vladimír Petrovič.

Na pátek 29. dubna vás zveme na křest knihy Vražda v páté sadě. Kdo zná autora Jana Cimického pouze jako psychiatra, bude překvapen, že toto není jeho první román. Detektivní příběh z tenisového prostředí si můžete po křtu nechat podepsat, stejně tak zůstat na besedu s autorem. Křest si nenechte ujít od 17 hodin v Domě knihy Librex (Smetanovo nám. 8, Ostrava).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak píší slavní slavných a jak ti z jiných oborů