Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak najít perfektní džíny? 5 módních tipů pro něj i pro ni

Džíny jsou velmi oblíbeným základním kouskem v šatníku každého z nás. Lze je nosit jako ležérní kalhoty na každý den s tričkem a teniskami nebo si je můžete obléknout s párem zábavných bot a elegantních šperků pro zvláštní příležitost. Dámské i pánské džíny se dodávají ve všech různých střizích a stylech. Jak si ale vybrat ty správné?

Poznejte tvar svého těla

Při výběru džínů je důležité, abyste si byli vědomi tvaru vašeho těla. Jen tak si dokážete vybrat střih nebo styl, který doplňuje vaši přirozenou postavu, takže se budete cítit sebejistě a krásně. To platí obzvláště u žen, u pánů je tomu trochu jinak. Muži totiž mohou vypadat dobře v každém džínovém střihu. I proto je u mužů hledání vhodných džínů https://modivo.cz/c/panske/obleceni/dziny o něco méně zaměřené na typ postavy, a o něco více na jejich konečné využití. Pánové proto musí mít jasno v tom, kam a kdy budou svoje džíny nosit. Klasičtější střihy se hodí pro volnočasové aktivity, jako je například procházka nebo posezení s kamarády, zatímco vypasovanější střih si pánové mohou obléknout i na formálnější události, jako třeba do práce.

Nakupujte v menších řetězcích

Ne všechno drahé a od velkých značek je vždy také dobré. U džínů to platí také. Kvalitní kousky s dobrým střihem jsou k pohledání, a proto nakupujte u menších značek, které jsou známé svou kvalitou a dobrými střihy. Když si kupujete džíny, zvláště pokud zkoušíte novou značku nebo jiný styl nebo střih, nakupujte vždy osobně. Jedinou výjimkou je, pokud si znovu kupujete pár, o kterém už víte, že skvěle sedí.

Vyberte tři velikosti

Když si zkoušíte džíny, vezměte si do šatny tři velikosti džínů – velikost, kterou si myslíte, že potřebujete, jednu o číslo větší, a jednu o číslo menší. Pokud „vaše“ velikost sedí, přesto vyzkoušejte všechny tři, abyste se ujistili, že je to skutečně ta správná. Možná budete muset vyzkoušet více než tři velikosti, abyste našli svůj dokonalý střih, zvláště pokud zkoušíte více střihů, stylů nebo džínových značek. V každém střihu pravděpodobně budete také potřebovat jinou velikost.

Zkuste slim-fit nebo skinny džíny

Je zábavné hrát si s proporcemi, zvláště pokud jde o džíny. Ty zúžené bývají lichotivější než džíny s rovným nebo širokým střihem. Pokud hledáte jednoduché džíny pro každodenní nošení, které doplní váš tvar těla, zkuste skinny džíny s trochou elastického materiálu. Ať už dáváte přednost džínům s vysokým, středním nebo nízkým pasem, hlavně ať jsou úzké.

Nemusíte mít také obavy, že tyto džíny nejsou pro vás. Tento střih rozhodně není jen pro hipstery. Mnohé známé značky již dokáží vyrobit tento druh džínů se správným střihem, který sluší skutečně většině mužů. Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli úzké džíny, možná vám chybí jeden z nejvíce lichotivých kousků, které můžete vlastnit. Skinny džíny jsou ve všech velikostech a hodí se pro všechny typy postavy – přesýpací hodiny, obdélník, obrácený trojúhelník, jablko i hruška. Dámské skinny džíny https://modivo.cz/c/damske/obleceni/dziny pak můžete doplnit třeba lodičkami, a ty pánské teniskami.

Slim džíny

young attractive stylish woman sitting at wall background, straw hat, wearing blue cotton shirt, jeans, casual outfit, hipster style, spring summer fashion trend, smiling face, happy mood, relaxed

Zvažte délku

Ustřižené kalhoty mohou být velmi stylové, ale také mohou vytvořit iluzi nepřiměřeně krátkých nohou. Při nákupu dobrých džínů myslete na svůj typ postavy a proporce, ale také na to, jak si své nové džíny upravíte.

Hledáte inspiraci, co můžete k džínům nosit? Vsaďte například na trička s potiskem. Víc se dozvíte v našem článku Jaká trička s potiskem si nejvíce vybíráme?.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak najít perfektní džíny? 5 módních tipů pro něj i pro ni