Menu
TOPZINE.cz
Zpravodajství

Jak najít levnou a výhodnou nebankovní půjčku?

Máte obavy z nebankovních půjček, jelikož jste o nich četli, že nejsou příliš výhodné? Společně s námi se můžete podívat na to, jak najít v nebankovním segmentu půjčku, která bude nejenom levná, ale která bude také výhodná. Není to nic složitého, pokud dobře víte, jak na to. Podívejte se na naše rady, kterých byste se měli za všech okolností držet.

Důležité je vědět, kde hledat

Abyste našli nebankovní půjčku, která bude levná a výhodná, je nutné vědět, kde ji hledat. Dnes zcela pochopitelně dominuje internet, a tak ji můžete najít rychle a jednoduše, z pohodlí domova. Ideální jsou různé srovnávače půjček, kde máte možnost najít jakýkoliv úvěr, který potřebujete. Mohou to být půjčky online, spotřebitelské půjčky, stejně jako třeba nebankovní hypotéky. Výhodou této cesty je i fakt, že získáte informace, které budou:

  • Aktuální
  • Objektivní
  • Snadno porovnatelné

Zajímejte se o výši RPSN

Jakmile víte, kde hledat, měly byste se začít zajímat již o konkrétní parametry dané půjčky. Pokud se podíváme na jeden z nejdůležitějších, tak se jedná o RPSN. Touto zkratkou je označována roční procentuální sazba nákladů. Ta obsahuje v podstatě vše, co může vaši půjčku zdražovat. Může se jednat například o samotný úrok, stejně jako o poplatky, nebo cokoliv jiného. Dnes v nebankovním segmentu platí, že jsou takové půjčky, které se sazbou RPSN blíží bankám, stejně jako takové, kde je sazba i vyšší. Příkladem je třeba nebankovní půjčka i pro problémové klienty, kde se právě nižší důraz na ověřování promítá na menší výhodnost. Na druhou stranu pro klienta v registrech je to často jedna z mála možností, jak může požadované finanční prostředky jednoduchým způsobem získat.

Jde to i zdarma

Zajímavým unikátem na současném nebankovním trhu je to, že není problém získat i půjčku, která bude zcela zdarma. Tedy jak bez úroku, tak i bez RPSN. Takovou možnost nabízí segment mikropůjček. Pokud peníze zvládnete ve zvolený termín bez problémů splatit, potom si můžete být jisti, že právě toto je ta nejlepší možná cesta, se kterou zaručeně vedle nešlápnete. Je to aktuálně ta nejvýhodnější půjčka na současném trhu, která jasně potvrzuje, že i v nebankovním segmentu není problém získat úvěr, který bude opravdu velmi výhodný.

Myslete na různé výhody

Levná a pochopitelně i výhodná půjčka by měla být spojena s celou řadou různých výhod. I ty je dobré při výběru zohlednit, jelikož díky nim máte možnost získat takzvaně něco navíc, což se pozitivně projeví i na celkové výhodnosti. Co dnes mohou některé nebankovní společnosti nabízet jako možnou zajímavou výhodu? Je to celá řada věcí. Dominují tyto konkrétní:

  • Vrácení zaplacených úroků
  • Možnost odpuštění splátek
  • Snižování, ale i zvyšování výše splátky

To vše vede nejenom k tomu, že i v těžších chvílích můžete půjčku upravit tak, abyste vše zvládali. Primárně to ale vede hlavně k tomu, že zde máte jistoty toho, že díky vracení úroků můžete zajímavě ušetřit. Ve výsledku tak nebude platit domluvenou sazbu, ale úroky mnohem menší. I to je plus, na které je dobré nezapomínat.

Zvolte správnou splatnost

U půjčky platí, že ji musíte splácet. Čím déle to bude, tím více můžete přeplatit, jelikož konkrétní úroková sazba se počítá právě z nesplacené sumy. Je tedy více než jasné, že čím kratší dobu budete splácet, tím méně přeplatíte. Hitem je třeba Bahal půjčka, která je lákavá v tom, že zde peníze vrátíte jednorázově a v termínu, který si sami zvolíte. Pokud tedy máte možnost zvolit si termín splácení, určitě je to správná volba, se kterou vedle nešlápnete. Také nezapomínejte na fakt, že pomoci k výhodnosti může i to, když si půjčku rozložíte do takového období, aby vás výše splátky nijak výrazně nezatěžovala.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

Jak najít levnou a výhodnou nebankovní půjčku?