Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Jak naivní dívka o poctivost přišla

Irena Siudová

Irena Siudová

27. 4. 2011

Kdo z vás si holky své poprvé nepředstavoval jako nejromantičtější zážitek svého života? Dalším stejně romantickým zážitkem by snad mohla být jen žádost o ruku. Přesto snění o svém poprvé značně převládá. Někdy ale takový první sex vůbec nemusí končit hezky jako v pohádce. Jak nenaletět? Topzine ti poradí.

Ne vždy je první sex filmová romantika, Zdroj: sxc.hu

Jenže ať jsi kdekoli, nikdy neovlivníš, co ve skutečnosti cítí ten druhý. Láska jako trám se po první společné noci může změnit v hodně rychlý konec. A tobě nezbudou než oči pro pláč. Až příliš pozdě totiž zjistíš, že ten o kterém jsi si myslela, že bude pro tento, pro tebe velice významný, okamžik tím pravým, je ve skutečnosti pěkný prevít. Získal, co chtěl, a šel o dům dál. Buďme upřímní, tohle se stává velmi často.

Holka na jednu noc

Jestliže se to stane, máš na výběr z několika možností. Jedna možnost je, že se budeš utápět ve smutku a pořád dokola uvažovat co jsi udělala špatně nebo se tvoje láska pěkně rychle změní v nenávist. Nebo…to hodíš za hlavu. To je ale asi ta nejméně pravděpoboná možnost, co? Kažodpádně buď obviňuješ sama sebe nebo jeho. Popřípadě nějakou jinou dívku, která ti ho odloudila, kdežto on se tak bránil, ale nakonec chudáček podlehl. Na tuhle verzi pěkně rychle zapomeň.

Kluci se bránit umí, ale on se asi tak moc bránit nechtěl. Takže co teď? Stalo se, stalo. Pokud jsi o svou čest přišla tak jak sis to vysnila (mimo tu část „milujeme se až na věky“) tak fajn. Uchovej si tu vzpomínku a občas se s ní potěš. Ale pokud to byla nějaká rychlovka někde na party, bohužel. Tohle zpět nevrátíš. Je to hodně těžké, ale hoď to za hlavu. Nic jiného ti totiž nezbývá.

Po prvním sexu se nemusíte cítit jako kus hadru

Nejvíce poprvé se odehrává v létě o prázdninách. Ono se to v té době tak nějak samo vybízí. Je horko, trávíme čas u vody, na výletech, diskotékách a to přímo nahrává seznamování. Léto tomu navíc dodá tu báječnou příchuť něčeho zvláštního a pravá láska je podle nás holek hned na světě. No a jak už to tak bývá, první noc na sebe nenechá dlouho čekat.

Čekat bychom ale měly my a to to, že letní lásky jsou známe svým krátkým trváním. Proto je lepší se neupínat na svého novodobého prince a vyhnout se tak mnohým zklamáním. Jasně, že to není pravidlem a z takové letní lásky se může vyklubat i ta fakt osudová, ale stát se může vpodstatě cokoli, ne?

Sukničkář nebo princ?

Někteří kluci se vyloženě vyžívají v nových známostech a právo první noci je pro ně obrovským lákadlem. Tudíž by ses jím měla vyhnout. Jenže jak takového týpka poznat? Pokud se umí dobře přetvařovat, tak jen těžko. Přesto je pár možností jak se ujistit, že si do života (a do postele) nepouštíš notorického sukničkáře. Pokud má takovou pověst, je to jasné.

Pokud ho znáš jen chvíli, dej prvnímu sexu ještě čas, jestliže tě miluje, tak počká. Nepočká-li, nestál za to. A dále, vzal tě mezi kamarády? Jsou fajn a nedonesla se k tobě žádná hloupá narážka? Pak to vypadá nadějně. Lidé z jeho okolí ti o něm určitě taky něco řeknou. Neber to na lekou váhu, ale zapoj taky svůj rozum a svou intuici. Já vím, že ta jde někdy spolu s láskou do háje, ale přesto, zkus to!

Všímej si jak se chová k ostatním dívkám ve vašem okolí. Flirtuje na potkání nebo z tebe nespustí oči? Signálů je spousta a vyznat se v nich je někdy těžké. Kladeš si otázku, zda to na tebe jen hraje nebo to myslí vážně? Jediná možnost jak to zjistit je počkat. Mysli pozitivně, buď veselá a kamarádská. Nevaž se jen na něj a vyraž si na party sama s přáteli.

Nejen, že pro něj budeš zajímavější, ale v případě, že se v něm zklameš, snáz se s tím vyrovnáš, když kolem sebe budeš mít fajn lidi. A nelituj se. Tohle se stalo spoustě holek a všechny to přežily. Vzpomeň si na rčení, že „Ten kdo tě rozpláče za to nestojí, a ten co by za to stál, ten tě nikdy nerozpláče.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak naivní dívka o poctivost přišla