×
TOPZINE.cz

Jak nadchnout mladou generaci ke sportu?

Jak přivést mladé lidi ke sportu

Donutit mladou generaci sportovat dokáže být občas velký problém. Moderní technologie nabízejí spoustu zábavy z pohodlí tepla a domova a jen málokoho tak napadne vyjít z komfortní zóny a začít sportovat nebo věnovat více času pohybu. Jaké aktivity pro mladé dokáží oslovit?

Skateboarding je neutuchající vášeň

Mladé generace se už po celé desítky let poutají ke skateboardingu. Původně se jednalo o pouliční sport, kterému se především v zámoří věnovala děcka z chudších rodin.

Atraktivita a obtížnost sportu ale dokázala oslovit i moderní děti po celém světě, a navíc se může skateboarding chlubit i účastí na olympijských hrách, čímž se spousta moderních sportů nedokáže chlubit.

Snoubí v sobě spoustu výhod jako je například zábavu v partách na skateparcích nebo jen fakt, že se jedná o poměrně levnou zálibu. Na skateshopu Ambassadors.eu objevíte kompletní vybavení, chrániče i módů v rámci několika stovek korun, a to do začátku stačí každému. Pokud vaše děti pak skateboarding pohltí, tak věřte, že je kvalitnější vybavení opravdu dobrou volbou.

Florbal je moderní sport s mladou základnou

Pokud se pak jedná o mladé, kteří více tíhnou ke kolektivním sportům, tak je většinou vtáhne florbal. Jedná se o velice rychlý moderní sport, ve kterém najdete dynamiku, skvělý cit na balónem i taktické a týmové vnímání. Ve všech ohledech je florbal sportem, který si svojí obtížností dokáže budovat pozici i mezi mnohem tradičnějšími sporty.

Nemusíte se ale bát toho, že hned první trénink bude nefalšovaná „vražda“. V kolektivu je vše mnohem lepší a věřte, že většinu mladých florbal zprvu láká především příjemnými týmovými zážitky, kolektivními hrami a soutěžemi, které dokáží zabavit.

Do začátků navíc stačí koupit jen obyčejnou florbalovou hůl, sálovou obuv a sportovní oblečení. Až při přechodu do závodní úrovně dokáže být florbal o něco finančně náročnějším sportem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..