Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Jak na výrobu vlastních etiket na produkty?

Redakce

Redakce

25. 11. 2022

Potřebujete vytisknout etiketu na víno či marmeládu vlastní výroby nebo třeba vlastnoručně nasbírané a usušené bylinky? Pro tyto účely není třeba žádných drahých programů. Většina z vás už má totiž ten nejlepší program na tvorbu štítků v počítači. MS Word umí víc, než si myslíte. V následujících řádcích si ukážeme, jak navrhnout a vytisknout vlastní etikety ve Wordu a jak tisknout etikety, když už vyrábíme ve velkém.

Vytvořte si vlastní etikety z pohodlí domova

Zdroj: Envato

  1. Otevřete MS Word
  2. Vyberte vhodnou šablonu (např. Vínové štítky). V tomto kroku vám budou doporučené štítky (samolepící etikety), na které je vhodné tisknout (např. Avery 5164). Tyto etikety koupíte v různých e-shopech s kancelářskými potřebami.
  3. Vložte arch se štítky do vaší inkoustové či laserové tiskárny.
  4. Ve Wordu jednoduše přepište jednotlivé řádky podle svých představ. Můžete si pohrát s velikostí písma i počtem řádků.
  5. Až přepíšete jednotlivé řádky podle svých představ, můžete se pustit do tisku.
  6. Klikněte levým tlačítkem myši na menu Soubor, následně klikněte na Tisk. (Nebo použijte zkratku Ctr+P)
  7. Ověřte si v náhledu, zda štítky vypadají podle vašich představ.
  8. Vytiskněte dokument.
  9. Opatrně nalepte hotové štítky na vaše produkty.

Větší počet kusů si žádá větší automatizaci

Postup, který jsme si popsali dobře funguje pro jednotky, maximálně desítky produktů. Pokud však vyrábíte ve velkém a ruční polep pro vás nepřipadá v úvahu, možná se vám vyplatí investice do sofistikovanějšího řešení na míru, které zvládne vytisknout a polepit až stovky produktů za minutu.

Speciální tiskárny na etikety

Zdroj: Envato

Speciální tiskárny na etikety pro rychlý a levný tisk, ale také etiketovací stroje a systémy Intrex v česku dodává třeba firma Arcon, která je výhradním distributorem firmy Domino printing UK. Ta je evropským lídrem ve výrobě a prodeji bezkontaktního značení produktů.

Etiketovací hlavy jsou k dostání ve 3 variantách, které se od sebe liší především v rychlosti aplikace štítků. Záleží tedy pouze na vás, jakou rychlost budete pro svůj business potřebovat. Etiketovací systémy Intrex si poradí s polepením každého obalu včetně papírové krabice, lahve na víno a krabičky na léky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak na výrobu vlastních etiket na produkty?