Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jak na United Islands 2010? MHD nebo raději na kole?

!Speciál!Kulturní festival United Islands se uskuteční už příští týden. Ve čtvrtek zahájí Klubovou nocí, pátek a sobota pak budou věnované nejen hudbě mnoha žánrů, ale také doprovodným akcím, jako je například Festival volného času. Akci pohostí několik pražských míst, kromě ostrovů na Vltavě také hudební kluby, lodě a nábřeží. Ujistěte se, jak se na jednotlivá místa nejlépe dostat.

Cestování Městskou hromadnou dopravou

Tramvaje – 6, 9, 12, 17, 18, 20, 22 – zastávka Újezd nebo Národní divadlo
Autobus – 176 – zastávka Švandovo divadlo
Metro A – zastávka Malostranská
Metro B – zastávka Anděl nebo Karlovo náměstí

Cestování autem. Kde zaparkovat?

Národní divadlo, Malostranské náměstí, Anděl – parkoviště centra Anděl, Náměstí 14. října, Rudolfinum

Cestování na kole aneb sportem ku zdraví

Jak ukazuje mapka, do místa konání festivalu můžete přijet z několika stran, vesměs po cyklostezkách nebo značených trasách (kliknutím na obrázek získáte podrobnější mapu širšího okolí).

Plánek cyklotras na United Islands 2010, Zdroj: prahounakole.cz

Z jihu Prahy

Praha 4, Praha 5 – Barrandov, Praha 10, 11, 12, 13, Komořany, Zbraslav, Radotín.
Z celého jihu Prahy je nejpohodlnější přijet po pravobřežní vltavské páteřní trase A2. Za Vyšehradem projedete celou náplavku až na jedno z festivalových míst u Mánesa. Na Janáčkovo nábřeží se pak nejlépe dostanete odbočením ostře vpravo na široký severní chodník Jiráskova mostu. Jen počítejte s tím, že zde bude množství chodců, ke kterým byste měli být ohleduplní. Za mostem se dáte vpravo a stále po chodníku dojedete až k začátku uzavřené oblasti.

Ze severu

Žižkov, Holešovice, Praha 8, 9, Černý Most, Letňany, Čakovice, Počernice.
Severní větev trasy A2 umožňuje příjezd z celého severovýchodu města. S výhodou využijete náplavku pod Dvořákovým nábřežím a za Rudolfinem se prosmýknete na náměstí Jana Palacha. Zde musíte přejet po Mánesově mostě. Následující odbočení vlevo na nepříjemné křižovatce Klárov provedete nejlépe průjezdem po pravém chodníku a převedením po přechodu pro chodce. Pokračujete po kočičích hlavách ulicí U Lužického semináře, podjedete Karlův most a projedete Kampou a parkem. Nahoru k nábřeží se z Kampy dostanete ulicí Šeříkovou.

Z Řep a Břevnova

Strahov, Břevnov, Bílá Hora, Petřiny, Řepy
K příjezdu od Břevnova je nejpohodlnější projet po cyklostezce Ladronkou a pak pokračovat stále rovně až ke Strahovskému stadionu. Za stadionem odbočíte doprava do ulice Šermířské, objedete areál kolejí a Petřínskými sady se opatrně spustíte dolů na náměstí Kinských. Z něj je to Petřínskou ulicí na Janáčkovo nábřeží už jen kousek.
Při cestě zpět můžete vražedné stoupání na Petřín buď vystrkat, nebo objet po trase A15 (Ze Střešovic) kolem Královského letohrádku.

Z Prahy 5

Smíchov, Radlice, Košíře, Hlubočepy
Přes Prahu 5 vede páteřní trasa A1, která ale není tak pohodlná, jako pravobřežní A2. Můžete jí ale použít při cestě z levého břehu, pokud nechcete přejíždět dvakrát Vltavu. Trasa vede ulicí Nádražní a dál Štefánikovou. Na Janáčkovo nábřeží odbočíte nejlépe z Arbesova náměstí ulicí Kořenského, nebo na konci náměstí Kinských ulicí Petřínskou.

Ze Střešovic

Pohořelec, Střešovice, Petřiny, Veleslavín
Z Petřin, respektive od Vozovny Střešovice sjíždíte dolů ulicí Jelení a Mariánské Hradby. Za Belvedérem odbočíte vpravo a po stezce (značené jako A15) projedete Chotkovy sady a přejedete po lávce stejnojmennou ulici. V Letenských sadech se držíte vpravo, dokud nenarazíte na úzký a strmý chodník sjíždějící na Malou Stranu (značený jako cyklotrasa). Sjíždějte opatrně, v polovině klesání odbočte prudce vpravo, abyste neskončili u Čechova mostu. Pod kopcem překřížíte nábřeží Edvarda Beneše a za Úřadem vlády projedete po klidném Kosárkově nábřeží na Klárov. Nepříjemnou křižovatku raději převeďte po chodníku a pak už pokračujete po trase A1 pod Karlovým mostem a přes Kampu. Za Kampou se k Janáčkovu náměstí nejlépe dostanete ulicí Šeříkovou.

Tato trasa je vhodná také pro cestu zpět na kopec, kromě trháku na Letnou totiž neobsahuje žádné strmé stoupání. Konečně, i tomuto stoupání se můžete vyhnout tím, že od Klárova pojedete podél tramvaje Chotkovou ulicí. Ve strmější části je tam cyklopruh. Na křižovatce s Badeniho pak odbočíte třikrát vpravo a jste na lávce k Chotkovým sadům.

Od Dejvic

Dejvice, Baba
Z Dejvic je dnes jediná možnost provést kolo průchodem pro chodce ke stanici metra Hradčanská. Pak pokračovat ulicí K Bruscev, převést světelný přechod přes ulici Na Valech a parkem Charloty Masarykové projet k ulici Badeniho a do Letenských sadů. Pak pokračujete dolů za Úřad vlády a kopírujete trasu z Petřin.

Od Stromovky

Suchdol, Bohnice, Čimice
Stromovka dostává výstavbou městského okruhu docela zabrat; naštěstí je stále průjezdná a tak přes ní ze severu města můžete pohodlně projet. Dojedete k Průmyslovému paláci, kde odbočíte ostře vpravo a ještě po parkové cestě vystoupáte na Letnou, ke konci ulice Ovenecké. Projedete Oveneckou až k Technickému muzeu, za ním kolem Letenského zámečku odbočíte do parku. Projedete po cestě podél hrany svahu a Kyvadla až na místo, kde vlevo strmě klesá úzký chodník na Malou Stranu (značený jako stezka). Po něm sjedete k budově Úřadu vlády a pokračujete po trase A1 podle popisu cesty ze Střešovic.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak na United Islands 2010? MHD nebo raději na kole?