Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jak na skvělý hudební či filmový zážitek z pohodlí domova?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

30. 12. 2021

Současná doba kulturním akcím příliš nepřeje. Dobrou zprávou však je, že kulturního života se nemusíme hned vzdávat, alespoň pokud jde o filmové či hudební zážitky. Jak proměnit obývák v kino či koncertní sál?

Nechte se vtáhnout do děje

Špičkový obraz s fantastickým zvukovým doprovodem již není výsadou multikin. Skvělý video a také audio zážitek totiž nabídne i domácí kino, které lze přizpůsobit prakticky jakékoliv obrazovce nebo projektoru. Nejmodernější funkce umožňují spárovat domácí kino dokonce i s mobilním telefonem nebo tabletem pomocí Bluetooth a jednoduše tak přehrávat obsah, který je na těchto zařízeních uložený.

Neodmyslitelnou součástí domácího kina jsou zesilovače, které musí být dostatečně výkonné, aby zajistily co možná nejlepší zvuk. Dalším důležitým prvkem jsou reproduktory, které lze pořídit společně s domácím kinem, nebo je dokoupit samostatně. Jejich alternativu představují tzv. soundbary, jejichž největší výhodou je kvalitnější zvuk a také možnost bezdrátového připojení.

Hudební nástroje raději ztište

Domácí kulturní zážitky nemusí mít pouze filmovou podobu. Jestliže patříte mezi hudební nadšence, pak vás pasivní sledování filmů či záznamů z koncertů už pravděpodobně omrzelo. Díky nejrůznějším moderním zařízením však nic nebrání tomu začít se hudbě věnovat také aktivně. Problém v tomto případě může být nadměrný hluk, zvláště bydlíte-li v bytě. Nicméně pokud chcete začít cvičit na smyčcové či bicí nástroje nebo například na klavír, není to žádný problém. Všechny tyto hudební nástroje jsou totiž dostupné v tiché verzi, díky čemuž můžete bez obav trénovat i doma, aniž byste rušili sousedy.

Hrajete či chcete hrát na nástroj, který je v silent verzi nesehnatelný? Ani v takovém případě nemusíte zoufat. Existují totiž různé možnosti, jak si vytvořit domácí zkušebnu pomocí alespoň částečného odhlučnění místnosti. Odhlučnění můžete provést sami s pomocí akustické pěny a akustických desek, nebo si na pomoc zavolat profesionála. Je však třeba počítat s tím, že ačkoliv lze šíření zvuku do značné míry omezit, zkušebnu metalové kapely v panelákovém bytě zkrátka neuděláte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak na skvělý hudební či filmový zážitek z pohodlí domova?