Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak na festival – hvězdou snadno a rychle

Redakce

Redakce

1. 7. 2010

Je léto – doba festivalů. Jen stěží vám poradím, na který festival byste se měli zaručeně vydat a na který zas ne, ale bude mi ctí z vás udělat takovou hvězdu festivalu, že svou krásou zastíníte i umělce vystupující na pódiu. Je to víc než jednoduché! Pozor: lekce stylu začíná!

Zdroj: thevine.com

Povinná výbava

Bez slunečních brýlí se neobejdete! Mouchy zřejmě z módy úplně nevyjdou nikdy, ale proč zůstávat u tak typického tvaru? Vyzkoušejte mnohem nápaditější tvary! Srdce nebo ostré hrany brýlí od Alexandra Wanga? Fantazii se meze nekladou. Pokud byste i přes tohle doporučení chtěli sáhnout po něčem více klasickém, vyberte si tvar RayBan.

Brýle a klobouk - povinná výbava, Zdroj: polyvore.com

Neměly byste také zapomenout na pokrývku hlavy. Buřinka už nepatří jen panu Tau, pánský klobouk není už jen pro pány, stejně tak jako slamák není jen pro farmáře. S kšiltovkou letos neprorazíte!

Za nejdůležitější položku tohoto seznamu považuji deodorant. Jeho nepoužívání by snad mělo být v tak parných dnech trestné. Buďte svěží!

Martensky, gumáky, Converse, Zdroj: asos.com, polyvore.com

Správná obuv je základ!

Obuv volte podle toho, kde se má festival konat, přesněji na jakém povrchu. Dalším faktorem při výběru se pak také stává počasí. Pokud se bude konat na trávníku, není od věci vzít si s sebou i gumáky. Pro jistotu. Někdo by to mohl považovat za potupu, ale věřte, že i takové gumáky dokážou udělat parádu – řada vzorů a barev je nekonečná.

Pokud i přesto nemáte chuť potit v nich svoje nohy, co třeba takové Martensky? Spousta barev, jen trochu více stylu a o něco více pohodlí. Pokud jste si koupila nové sandály a máte v plánu vzít je s sebou, být vámi si to rozmyslím – špinavými nohami si můžete být téměř jistá. Sáhněte radši po klasických botách Converse – jsou vzdušné a pohodlné.

Festivalová móda, Zdroj: thevine.com

Při oblékání myslete na to, že na vámi zvoleném festivalu strávíte několik hodin nebo dní ve stejném oblečení, proto vybírejte pečlivě! V každém případě byste se měla cítit pohodlně – pokud se nacpete do šíleně úzkých džínů, které vám při prvním skoku sjedou ze zadku, určitě se nebudete cítit dobře. Co třeba vyzkoušet legíny?

Ve výběrech topu dbejte na nápad – ten se cení! Velkým plusem jsou tohle léto průsvitné materiály. Můžete pod ně obléct třeba dobře sladěný vršek od plavek. Horko vám v nich rozhodně nebude. Neomezujte se ale jen na obvyklou kombinaci vršek + rifle. Pohrajte si s kombinací materiálů a barev, vrstvěte, doplňujte.

Doplňky dotvářejí outfit, Zdroj: topshop.com, polyvore.com

Třešnička na dortu

Outfit je vymyšlený, ale vy se díváte do zrcadla s tím, že to není úplně ono, chce to doplnit? Co takhle tetování? Jistě – bolí to, je to napořád. Tohle léto je ale v kurzu tetování falešné, které vám vydrží týden, ne-li kratší dobu. Najdete ho v mnohých žvýkačkách pro děti, nebo ty stylovější a vymakanější kousky nabízejí třeba prodejny Topshop, dražší verzi pak Chanel.

Jasně barevný lak na nehty vám dodá optimismus. Přidejte záplavu náramků, jednodušší řetízek, velkou tašku přes rameno na vše potřebné, dolaďte make-up a jste připravena oslnit všechny okolo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak na festival – hvězdou snadno a rychle