Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jak moc rozmanité je nové album Bek Ofis?

Redakce

Redakce

24. 11. 2010

Bek Ofis je poprockový projekt z Prahy, který nedávno natočil velmi úspěšný videoklip k singlu Náhradník. Náhradníka objevíte i na zcela novém albu Divercity, které Bek Ofis pokřtili  19. listopadu 2010.

Bek Ofis

Bek Ofis při křtu alba Diversity, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Prvotina Bek Ofis s názvem For the truth… nesla zcela jasné poselství, přinést něco nového a donutit českou kotlinu, aby poslouchali trochu jinou hudbu než třeba Kabáty. Ač to bylo album povedené, tak masy neoslovilo. Bude to u Diversity jinak?

V první chvíli album zaujme nadčasovým designem, převládá modrá barva se spoustou drobných detailů, velmi kladně hodnotím i možnost nahlédnutí do textů v bookletu. A jako takový malý vtipný bonus nemůžu nezmínit nápis přímo na placce Your preciousss, one awesome ring to play them all (parafráze na známou větu z trilogie Pán prstenů).

Čtěte také: David Deyl pokřtil novinku Bek Ofis. Ben Cristovao přišel pozdě

Ale teď už k samotnému obsahu. Pokud chodíte na koncerty Bek Ofis víceméně pravidelně, většinu songů z alba jste už slyšeli. Což není na škodu, ale i tak mě mrzí, že na albu není mnohem více novinek. Zvuku se nedá upřít vůbec nic, ten je na české poměry opravdu nadprůměrný. Na každém kousku je znát, že si tvůrci se zvukem a aranží poměrně dost vyhráli, sloučili na první dojem neslučitelné a dali songům nádech osobitosti.

Angličtina se nechytá

Otec Bek Ofis, Jan J. Nedvěd, zjistil, že s angličtinou to v českém rybníčku nebude lehké, takže na nové album zkusil protlačit i tři české skladby, zmiňovaný Náhradník, Pod jednou oblohou a Kousek tebe. K Pod jednou oblohou napsal text herec a zpěvák Viktor Dyk, text i hudba jsou povedené, nemůžu se bohužel ubránit dojmu, že čeština prostě Janu J. Nedvědovi nesedí a to nejen v této skladbě.

Velmi povedená spolupráce se objevuje na písni I Must Go, kde uslyšíte rap v podání Reinhard Kofi Appiah – Kubi. Najdeme zde i zástupce španělské tvorby a to píseň Sin el roce de tu piel. Jednoznačným bonusem je videoklip k singlu Náhradník, který na desce také najdeme. Objevuje se zde i již dříve vydaný singl Calgary, ze kterého by se mohl stát hit, uvidíme.

Každopádně deska zní pohodově, po hudební stránce jednička s hvězdičkou, na české poměry povedené album. Uvidíme, jak si album povede a jak Bek Ofis uchopí úspěch klipu Náhradník a ocenění v Legendě nočního proudu rádia Regina jako objev roku. Křest alba,  19. listopadu 2010,  se povedl. Teď jen neusnout na vavřínech. Držme palce!

Bek Ofis – Diversity
Vydalo: Studio Fontána
Vydáno: 2010
Celkový čas: 46:11
Skladby: Other Side, Free Fall, Crystal Tear, Mistake, On the Run, Calgary, Brown Sin el roce de tu piel, Náhradník, Sing It, Fools Morning, I Must Go, Pod Jednou Oblohou, Kousek Tebe, bonus video Náhradník
Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak moc rozmanité je nové album Bek Ofis?