Menu
TOPZINE.cz
Krása

Jak mít ploché břicho už za měsíc? Inspirujte se překvapivými triky

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

8. 8. 2012

Zapomeňte na sklapovačky. Oplácaného břicha se můžete zbavit i jinými způsoby. Nechte se inspirovat našimi překvapivými triky a plochého břicha dosáhnete už za měsíc.

FOTO: Břicho

Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Čas plavek je v plném proudu a vy se stále schováváte pod svršky, protože se stydíte za svoji cejchu? Vyzkoušejte naše tipy, které vás přivedou k vysněnému plochému břichu. Tolik neoblíbené sklapovačky ale nečekejte. Stačí jen pár změn v životním stylu a vaše břicho se znatelně změní.

Přestaňte kouřit

Spousta lidí se domnívá, že kouření váhu snižuje, a bojí se, že kdyby se svým zlozvykem přestali, rázem přiberou. Tento mýtus je už ale dávno překonaný. „Kuřákům se naopak usazuje tuk na břiše mnohem více než nekuřákům,“ uvedl pro web msn.com Jacob Seidell z National Institute of Public Health v Holandsku.

Pijte

I když máte nejspíš pocit, že velké množství tekutin břicho ještě více nafoukne, opak je pravdou. Snažte se pít co nejvíce čisté vody a vyvarujte se všech slazených a sycených limonád. Držte se pravidla, které hlásá, že hlad je jen převlečená žízeň, v mnohých případech to tak funguje.

Čtěte také: Jaký je optimální pitný režim? Vypočítejte si, kolik tekutin máte vypít právě vy

Seďte pořádně

Pokud se neustále hrbíte, břicho bude mít vždy tendenci přetékat přes vrch kalhot. Správné sezení začíná u židle, která nesmí být příliš nízká. Pokud je židle malá, máte tendenci se krčit a břicho vystrkovat.

Uklidněte se

Asi jste si všimli, že když jste ve stresu, více se cpete. Buď ovládněte chutě, nebo se uklidněte. „Stres zvyšuje hladinu kortizolu a ten potom přispívá k hromadění tuku na břiše,“ uvádí Seidell. Najděte si ve stresových situacích alespoň chvilku pro sebe a zhluboka dýchejte. Váš srdeční tep se sníží a stres pomalu odpluje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak mít ploché břicho už za měsíc? Inspirujte se překvapivými triky