Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak manželovi vybrat správný oblek? Přinášíme několik tipů

Komerční sdělení

Komerční sdělení

28. 11. 2021

I když oblek nenosíte každý den do práce, je nutné v šatníku alespoň jeden mít. Nikdy nevíte, na jakou akci se dostanete. A ne vždy jde o akce, ale třeba i pohřby, kde je oblek povinný. Jak ho ale vybrat? Čtěte dál a dozvíte se to.

1. Rozhodnutí dělejte podle konkrétní události

Jako u všeho, i zde se musíte zamyslet, kam pánský oblek nejčastěji nosíte. Podle toho vybírejte materiál, barvu i zpracování. Na svatbu kamarádů se dá barevně vyřádit, ale to zase nesmíte udělat v práci nebo pohřbu. Do školy asi také těžko půjdete na zkoušku v žlutém obleku. Černá varianta (s černou košilí) se zase nemá nosit na svatby, protože působí ponuře. Mějte tedy v zásobě barevnou a černou variantu. Ta barevná nemusí být ani výrazná, stačí šedá nebo modrá.

Jak vybrat sako pro manžela

2. Lesklý oblek do práce nenoste

Nejlépe uděláte, když si vůbec nebudete kupovat lesklý oblek. Nepůsobí příliš profesionálně. Ano, hodí se třeba na neformální akce, ale pokud nechcete, aby vám ve skříni zbytečně strašil, vždy volte matnou variantu. Ta je elegantní, formální a působí kvalitně.

3. Střihů je několik, ale nejčastější jsou tyto 2

Pokud do pánského obleku nechcete dát vyšší tisícovky nebo dokonce desítky tisíc, rozlučte se s oblekem na míru. Pokud můžete, je taková varianta nejlepší, ale pokud ne, zvládnete to i s levným oblekem z obchodu či e-shopu. Při nákupu se pravděpodobně setkáte s dvěma typy – slim fit a klasický střih. Slim fit je projmutý a kopíruje postavu, díky tomu si ho kupují štíhlý muži. Klasický střih se zase vyrábí i ve větších velikostech.

4. Jak se změřit?

A jsme u velikosti, která je asi to nejdůležitější. Proto dávejte pozor a nic nezanedbejte. K ruce si vezměte krejčovský metr. Změřte si délku paží po kloub palce, délku nohavic po chodidlo, šířku hrudníku a pas. Pro vyšší muže se hodí i délka saka od krku po rozkrok. To by vám k vyznání se ve velikostních tabulkách mělo stačit. Údaje si někam zapište – například do telefonu. Neradi riskujete? Objednejte si několik kousků a postupně si je vyzkoušejte. Ty co vám nesedí, vraťte.

Jak vybrat sako pro manžela

5. V šatníku to chce mít alespoň dvě základní barvy

Jak už jsme si řekli, výrazné barvy unosíte pouze na neformální události. Jestliže oblek moc často nenosíte, zůstaňte u klasiky – černá, tmavě šedá a modrá. Ve svém šatníku byste měli mít alespoň dvě barvy – černá na pohřeb, barevná na vše jiné. Černý oblek lze osvěžit i barevným motýlkem, kravatou nebo košilí. Co se týká jiných barev, tmavě modrá (námořnická) v prodejích jasně vede. není se čemu divit, sluší úplně každému.

6. Oblek ze 100% polyesteru vás neuchvátí

Když už v obleku musíte strávit x hodin, měl by být alespoň trochu pohodlný. Stejně jako velikost, sledujte i složení materiálů. Oblek, který je pouze z polyesteru, budete za chvilku nenávidět. Po těle nepříjemně klouže a navíc se v něm člověk rychle potí. Mnohem lepší jsou obleky z několika různých materiálů, např. polyester, elastan, viskóza nebo vlna. Celovlněné obleky jsou drahé.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak manželovi vybrat správný oblek? Přinášíme několik tipů