Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Jak ještě více ušetřit? Řešení přináší zřízení účtu zdarma

Na finančním trhu je řada různých druhů produktů. Základem je dobrá orientace a následná správná volba konkrétního finančního produktu. Díky tomu si můžete náležitě zjednodušit nejen hospodaření s penězi, ale také výrazně ušetřit. Jak na to?

Na trhu je vskutku řada různých finančních produktů, které jsou neustále inovovány, modernizovány společnostmi. I v tomto směru je dostatečná konkurence, která na jednu stranu může být matoucí v případě nevědomosti či špatné orientace, na druhou stranu nahrává lepším a výhodnějším možnostem. Jako příklad stačí uvést účet zdarma, což bylo před pár lety ještě nereálnou záležitostí.

Každý produkt má svá specifika. Při výběru je prvořadé zvážit, zda se daný produkt vyplatí, na jak dlouho se uzavírá, za jakých podmínek, jaké jsou s ním spojené poplatky i dlouhodobé výdaje. Mezi produkty pro každodenní použití patří účty osobní, studentské, dětské, spořicí, podnikatelské, hypoteční a spotřebitelské účty, kreditní karty, půjčky, kontokorenty, konsolidace úvěrů atd.

Základní nástroj pro správu financí

Efektivní, přínosný, ocenitelný v mnoha směrech. Běžný účet, bez kterého se neobejdou lidé v produktivním věku, neboť v dnešní době je nutností pro zasílání mzdy, platu, finanční odměny za odvedenou práci. Primárním účelem je hospodaření s vlastními peněžními prostředky. Účet neslouží jen ke snadnému a rychlému hospodaření s finančními prostředky, ale v případě dětského či studentského účtu slouží i jako účinný nástroj, jak vést děti k zodpovědnosti a učení, aby si dokázaly vážit hodnoty peněz, uměly s nimi uváženě nakládat apod. Jedná se o ocenitelné vedení k finanční gramotnosti.

Běžný účet je nezbytný a zároveň slouží i jako odrazový můstek pro mnoho dalších užitečných služeb, jako je například elektronické bankovnictví, mobilní bankovnictví, platební karty apod. Běžný účet zaznamenává finanční transakce mezi bankou a klientem na základě uzavřené a podepsané smlouvy. Slouží k hotovostnímu a bezhotovostnímu styku, k platbám, k příjmu plateb, k zadávání převodních příkazů. Peníze se vkládají osobně na přepážce banky, převodem z jiného účtu či prostřednictvím vkladového bankomatu.

Prostředky se čerpají výběrem z bankomatu, výběrem hotovosti na přepážce, platbou prostřednictvím karty při nákupu či bezhotovostním převodem na jiný účet. Účet je možné vést i v cizí měně, ke kterému se vyplatí zřídit i spořicí účet, neboť peníze po převodu máte okamžitě k dispozici. Pro maximální usnadnění v rámci hospodaření s finančními prostředky je podstatný výběr vhodné banky.

Ocenitelné výhody osobního účtu zdarma

Minimum poplatků a mnohem více nabídek a bonusů. Taková je dnešní realita. Co bylo dříve utopií, dnes se stává běžnou záležitostí zásluhou vstupu mladých a dynamických bank na trh. Důležité je o tom vědět, dobře se rozhodnout a správně vybrat. Proč platit, když můžete ušetřit a získat ještě jisté výhody. Zároveň je možné vše vyřídit online, od založení přes veškeré transakce, platby, komunikaci, pořízení doplňkových služeb až po eventuální zrušení. Tímto ušetříte čas, vše můžete vyřídit z pohodlí domova, a ještě si domluvit vám vyhovující termín a místo, na které dorazí kurýr se smlouvou k podpisu. Pokud preferujete osobní kontakt, i zde máte možnost zřízení účtu na pobočce banky. Podstatné je, že založení a vedení účtu je zdarma.

Stejně tak i veškeré příchozí a odchozí platby v ČR, týká se i trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb, příchozí a odchozí platby SEPA v eurech, vklady v hotovosti na účet prostřednictvím vkladového bankomatu, možnost mít kontokorent s vyšším úvěrovým limitem. Samozřejmostí je internetové a mobilní bankovnictví, které je přehledné, stabilní, bezpečné a velmi rychlé i jednoduché na ovládání. Bonusem jsou výhodnější platby v zahraničí, placení mobilem i hodinkami apod. Zvolte si banku, která jde s dobou a kde je vše jednodušší.

Spása v podobě konsolidace půjček

Jedním z často využívaných finančních produktů jsou úvěry, půjčky. Mnohdy jsou jediným řešením v případě nepředvídatelné, náhlé situace, jindy jsou jedinou možnou cestou ke splnění snu, k dosažení vzdělání v zahraničí, zahájení vlastního podnikání apod. Často se stává, že jedna půjčka následuje další a další nebo více členů v rodině má půjčku. Efektivním řešením, jak se dostat z tohoto začarovaného kruhu, je konsolidace půjček.

Konsolidací dojde ke zjednodušení a zpřehlednění splátek a ve výsledné fázi ještě i dojde k finanční úspoře. Vše za předpokladu správného a uváženého výběru. Výhodou konsolidace je sloučení půjček, kdy tak vznikne jedna splátka – oproti původnímu splácení několika poplatků za úvěry se platí jen jeden a místo platby několika společnostem je platba pouze jedné. Dojde k nastavení individuálních parametrů nového úvěru dle aktuálních potřeb a podmínek klienta. Ve finále zpravidla dochází i ke snížení samotné splátky. O konsolidaci je možné zažádat u většiny finančních institucí. Vzhledem k tomu, že podmínky se liší dle konkrétní společnosti, je třeba nabídky předem porovnat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak ještě více ušetřit? Řešení přináší zřízení účtu zdarma