Menu
TOPZINE.cz
Hry na PC

Jak je to s novým loterijním zákonem a omezením sázek a výher?

Markéta Pešková

Markéta Pešková

27. 1. 2017

Od ledna 2017 vstoupil v platnost nový loterijní zákon, který přichází opravdu s mnoha změnami. Některé změny výrazně ovlivní i hráče. V dnešním článku si vysvětlíme, jak se změní výše výher a sázek a pak i samotné hry.

Hry

Hry se nemění nijak, stále si můžete zatočit svůj oblíbený automat, zahrát ruletu, poker či blackjack.

Na trhu se však objeví v nejbližší době české společnosti jako například Fortuna, Tipsport, Sazka, Victoria Tip či Synot. Od nich můžete očekávat hry od společností jako je Microgaming, Play´n´ Go a mnohé další. Některé také plánují přijít s vlastními hrami.

Limity při hraní

Nový loterijní zákon stanovuje maximální sázku do hry na 1000 Kč a maximální možnou výhru na 500 000 Kč. Omezuje také dobu, po kterou budete moci hrát (120 minut). Pak musí následovat povinná pauza na 15 minut.

Omezení sázek

Tato omezení se dotknou zejména hráčů, kteří jsou zvyklí sázet větší částky. Například můžete mít problém hrát poker na stolech s většími blindy či v ruletě nepůjde vsadit více než zmíněných 1000 Kč.

Omezení výher

Docela nepochopitelné je však omezení výher do maximální částky 500 000 Kč. Například u automatů s milionovými Jackpoty budeme mít nejspíše smůlu.

Novela také zcela zakazuje provoz Live casina

Redaktor portálu Casino Recenzie nám prozradil, že ačkoliv je zákon v platnosti necelý měsíc, nejsou zatím žádné poznatky z praxe, jelikož většina českých společností svá online kasína nespustila a zahraniční společnosti ukončují v České republice činnost a budou žádat o licence.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak je to s novým loterijním zákonem a omezením sázek a výher?