Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jak efektivně převážet kola? Řešením jsou nosiče kol na tažné zařízení

Převážení kol nemusí být problém. A to ani když vyrážíte na více dní a potřebujete do auta zabalit celou rodinu. V článku představíme hlavní výhody nosičů kol na tažné zařízení, mezi které patří i to, že vám zůstane volná střecha pro upevnění boxu, čímž získáte zavazadlový prostor navíc.

Rozhodli jste se o letošní dovolené poznávat krásy Česka na kole? Pak pravděpodobně řešíte, jak se co nejlépe vejít do auta a kam upevnit kola. Nejpohodlnějším řešením, zvláště pro rodiny s dětmi, je kombinace střešního boxu a nosiče kol na tažné zařízení.

Jak vybrat nosič na kola, abyste byli spokojení i po letech

Na výběr máte ze dvou základních variant: střešní nosiče a nosiče kol na tažné zařízení. Čím dál více řidičů se přiklání k variantě nosičů na tažné zařízení. Jako hlavní výhody uvádějí zejména snadnou montáž a manipulaci, nižší spotřebu oproti střešním nosičům kol, lepší jízdní vlastnosti a to, že bez problémů vjedete i do snížených podjezdů nebo podzemních garáží.

Při výběru si dále zodpovězte následující otázky:

· Kolik kol a jakého typu budu převážet?

V nabídce naleznete standardně nosiče na 1 až 4 kola. Většina moderních nosičů si poradí jak se silničními a trekkingovými, tak i horskými koly či fat biky. Ne všechny nosiče lze však využít pro elektrokola. Ta se totiž vyznačují vyšší hmotností, které je třeba uzpůsobit nosnost. Zakoupit můžete také speciální nosiče, například na motocykly.

· Jaká je povolená maximální zátěž čepu?

Kromě povolené zátěže nosiče vás bude dále zajímat maximální nosnost čepu. Tu vždy naleznete v technickém průkazu vozidla. Do jeho nosnosti nezapomeňte započítat také váhu nosiče a kol.

· Kolik chci do nosiče investovat?

Nosiče kol na tažné zařízení seženete přibližně v rozpětí od 3 000 do 20 000 Kč. Pokud hledáte nosič, který vydrží dlouhá léta, TOP kvalitu nabízí švédská značka Thule. Skvělým poměrem cena-výkon pak potěší český výrobce Hakr. Mezi nejprodávanější značky dále patří italská firma Menado.

Při výběru nosiče si dejte pozor také na úhel odklápění

U nosičů kol na tažné zařízení je samozřejmostí funkce odklápění při otevírání dveří od kufru. Co se však liší, je úhel odklápění. Při špatném výběru se může stát, že dveře budou narážet do některé části nosiče. Proto se nezapomeňte při výběru poradit, popřípadě nosič nejprve vyzkoušejte.

Potřebujete více prostoru? Nosiče kol doplňte střešním boxem

Nosiče kol na tažná zařízení mají v neposlední řadě tu výhodu, že vám zůstane volná střecha. Tu můžete využít například k upevnění letního střešního boxu. Navíc získáte klidně i 500 litrů zavazadlového prostoru, díky čemuž se na dovolenou zabalí skutečně každý. Vše pro pohodlné cestování autem pak naleznete v prověřeném e-shopu Filson.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak efektivně převážet kola? Řešením jsou nosiče kol na tažné zařízení