Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak chodit na vysokých podpatcích? Osvědčené tipy a rady

Redakce

Redakce

9. 6. 2011

Slunečné dny a letní teploty nám dovolují vytáhnout z botníku naše oblíbené boty na podpatku. Dlouhou dobu jsme je nenosily, takže jsme možná zapomněly, jak na nich chodit a pohybovat se s ladností a grácií.

FOTO: Boty s vysokými podpatky

Jaké je kouzlo chůze na vysokých podpatcích?, Zdroj: archiv

Ještě předtím, než si povíme, jaké je kouzlo chůze na podpatcích, zaměříme se na výběr bot. Pokud s podpatky nemáte příliš velké zkušenosti a chcete je vyzkoušet, nejlepší volbou budou boty na menším podpatku, tzn. do šesti centimetrů. Ale co je nejdůležitější – musí to být pevné boty! Noha by se v nich neměla pohybovat a cítit byste se v nich měla jako v bačkůrkách. Velkou pozornost věnujte také velikosti. Mějte na paměti, že se některé boty vytahují a pokud si koupíte o něco větší pár s tím, že se rozdíl zratí, noha by z vašeho nového úlovku mohla vyklouzávat.

Pokud už máte vybrané dokonalé boty a nohy zdobí krásná pedikúra, můžete vyrazit do ulic. Chůze na vysokém podpatku není nijak těžká, jde o zvyk. Vysoké podpatky se všeobecně připisují modelkám. To ale neznamená, že musíte chodit jako ony, právě naopak. Chůze modelek neboli catwalk je v běžném životě téměř nemožná. Modelky dávají nohu přes nohu, dělají moc dlouhé kroky a dalo by se říci, že při přehlídkách téměř tančí. Na mole vypadá dobře, pro každodenní chození se ale catwalk rozhodně nehodí. Brání nám v tom spousta faktorů, ze všeho nejvíce terén a v České republice velice oblíbené kočičí hlavy.

FOTO: Christian Louboutin

Naučte se na nich chodit!, Zdroj: christianlouboutin.com

Na podpatkové chůzi je nejdůležitější rychlost a délka kroků. Vše by se dalo shrnout do krátké a jednoduché rovnice: malé krůčky + pomalá chůze = více sexy! Pokud budete dodržovat toto pravidlo, budete opravdu působit sexy a svou chůzí si budete jistá. A to vám dodá na sebevědomí. Nezapomeňte ani na správné držení těla! Hlavu mějte vzhůru, ramena dozadu, vypnutý hrudník a bokům dejte volnost. Jen tak se budou pohybovat do rytmu vaší chůze.

Rada na závěr

Než si zvyknete na vaše nové boty a vyšlapete si je podle své nohy, bude to chvilku trvat, takže se puchýřům a bolavým nohám nejspíš nevyhnete. Proto nezapomeňte dát svým kráskám každý večer pořádnou masáž, aby zvládly další den na zabijáckých podpatcích. Pokud si chcete ulevit od bolesti předem, vyzkouštejte vložky. Koupíte je volně v obuvi nebo lékárně a k dostání jsou i speciální vložky do lodiček. Je to dostupná záležitost, kterou můžete udělat něco pro své zdraví a pohodlnou chůzi.

Marilyn Monroe prohlásila: „Nevím, kdo vymyslel podpatky, ale ať už to byl kdokoli, všechny mu hodně dlužíme.“ A tento výrok je bezesporu pravdivý. Podpatky jsou jedním z nejdůležitějších doplňků každé ženy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak chodit na vysokých podpatcích? Osvědčené tipy a rady