Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jaden Smith: Malý rapper z klanu Smithů

Redakce

Redakce

17. 9. 2010

Je mu dvanáct, má slavné rodiče a nejspíš i špetku talentu. Že jste o něm nikdy neslyšeli? To málokdo, ale zajisté jste ho někde zahlédli, je totiž z klanu Smithů. Na svůj věk má tento chlapec nejednu zkušenost se showbyznysem. Ale je mu teprve dvanáct, takže žádné skandály nečekejte.

Ještě mlaďounký Jaden Smith, Zdroj: distributor filmu

Máma a táta

Jaden Smith, jak již jméno samo napovídá, je synem Willa Smitha a Jady Pinkett Smith. Narozen v Los Angeles v Kalifornii, ve městě, kde se plní všechny herecké sny, je Jaden předurčen pro kariéru v showbyznysu. Svou první velkou rolí ve filmu oslnil diváky po boku svého otce Willa ve filmu Štestí na dosah o tom, jaký život dokáže být, i když děláte všechno správně.

Mnozí mohou oponovat, že mladý Jaden staví na úspěchu svého otce Willa. A mají tak trošku pravdu. Pro připomenutí, nejslavnější role Willa Smitha je bezpochyby trochu nešikovný agent v Muži v černém. V akčním snímku z budoucnosti Já, robot, kde je robot jakýmsi samozřejmým spotřebičem do domácnosti, si Will zahrál detektiva, který vyšetřuje vraždu, již podle něj spáchal právě robot.

Jaké rady dává Will svému synovi o líbání si můžete přečíst tady.

S tátou Willem ve Štěstí na dosah

Ani maminka Jada Pinkett Smith nezůstává s počtem snímků do rodinné sbírky pozadu. Má jich na kontě dobré tři desítky. Zajisté si vzpomenete třeba na Matrix nebo hrošici z Madagaskaru, kterou dabovala. Jada a Will se poznali v roce 1995, když Will natáčel svou show The Fresh Prince of Bel-Air. Jada šla na konkurz, aby hrála v seriálu Willovu přítelkyni, ale roli nedostala, protože nebyla dostatečně vysoká.

Zpěvák, tanečník, kouzelník?

Jaden se ovšem necítí být pouze hercem (podobně jako otec, který nejen hraje, ale i rapuje). Odstartoval slibnou hudební kariéru. Společně s americkou teenagerskou hvězdou a youtube fenoménem Justinem Bieberem nyní nazpíval píseň Never Say Never. Jaden zde figuruje jako rapper a nutno podotknout, že mu to docela jde. Píseň je součástí jeho nového filmu Karate Kid (recenze zde).

S rapperskou a hudební kariérou jde ruku v ruce samozřejmě také tanec. Ani v této disciplíně Jaden nezaostává. Je schopen vám na místě zatancovat Jacksonův Thriller tak, že máte pocit, jakoby Michael stál právě před vámi.

Rodina, kam se jen podíváš

Vzhledem ke svému nabitému programu nemá Jaden čas na školu, proto jej rodiče učí doma. Má také dva nevlastní sourozence, mladší sestru Willow, která jej prý dokáže postavit do latě tak, jak to ani rodiče nezvládnou. Druhým sourozencem je o 6 let starší bratr Trey. Ani jeden z nich ovšem zatím nedosáhl zdaleka takového úspěchu jako Jaden.

Za plné podpory svých rodičů se zdá, že má tento chlapec našlápnuto k velké kariéře. Díky jeho novému filmu Karate Kid a díky mistrovi kung-fu Jackie Chanovi Jadena zaujalo umění taekwondo, kterému se nyní intenzivně věnuje. S matkou ho můžete vidět také v novém videoklipu zpěvačky Alicii Keys Superwoman.

Jaden spolu s Jackiem Chanem v Karate Kidovi

Jaden je prostě všude. Jeho talent můžete prověřit už 16. září v našich kinech. Nezbývá nám, než mu držet palce, aby se jeho kariéra dále slibně vyvíjela a aby se škatulkám okoukaných a stereotypních teenagerovských hvězd obloukem vyhýbal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaden Smith: Malý rapper z klanu Smithů