Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jackie Chan je bojovník tělem i duší. Teď mluví do sportů na olympiádě

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

26. 8. 2010

Hvězda kung-fu prohlásila, že na olympijských hrách by mělo být kung-fu. Podle Jackieho Chana, který tento bojový sport už léta praktikuje, je velká chyba, že se na wushu (tak se kung-fu říká v Číně) zapomíná.

Jackie Chan by možná vyhrál i zlato, Zdroj: davidpaulmorris.com

Jackie Chan byl o víkendu v čínském Pekingu, kde natáčel novou píseň k nadcházejícímu kung-fu zápasu. Během tiskové konference prozradil, že doufá, že jednou bude wushu zařazeno mezi sporty na olympijských hrách.  Odborníci tomu ale moc nevěří. Kung-fu je sice sport, ale komise si nedokáže moc představit, že by ho jednou na seznam zařadila. Podobně jsou na tom ostatní asijská bojová umění jako třeba taekwondo nebo judo.

Podle Chana by kung-fu olympiádu ozvláštnilo – existuje totiž nespočet stylů a škol tohoto sportu. Zároveň ale přiznává, že to je i minusem kung-fu. „Pro wushu je složité zanechat nějaký mezinárodní dojem, když pokaždé v podstatě vypadá jinak,“ vysvětlil.

Komise ale už dříve svolila k mezinárodní soutěži v kung-fu. Konala se v roce 2008, stejně jako pekingské olympijské hry. Objevil se zde i Jet Li, další hollywoodský herec, který wushu taky praktikuje už nějaký ten pátek. Stejně jako Chan se ho Jet Li naučil už jako malý kluk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jackie Chan je bojovník tělem i duší. Teď mluví do sportů na olympiádě