×
TOPZINE.cz

Jack White mění desky za krocany. Sbírá je na Vánoce pro chudé

Jack White sbírá krocany pro dobrou věc. Zdroj: jackwhiteiii.com

Americký kytarista, zpěvák a hudební experimentáror Jack White se rozhodl pomáhat chudým. Zakladatel vydavatelství Third Man Records pořádá se svými kolegy vánoční charitativní akci Great Third Man Turkey Drive.

Jack White sbírá krocany pro dobrou věc. Zdroj: jackwhiteiii.com

Symbolem akce, zaměřené na sběr potravin a oblečení, je tradiční pokrm spjatý s angloamerickými Vánocemi – krocan. „Kdo přinese krocana nebo jiné užitečné věci ve stejné hodnotě (tj. dvacet pět dolarů), dostane vinylovou desku se singlem z našeho labelu dle vlastního výběru,“ uvádějí oficiální internetové stránky Third Man Records.

„V tuto roční dobu by si člověk měl vzpomenout na ty, kteří nemají tak šťastný život jako on,“ píše na webovkách Jack White. Fanoušci mohou vyměnit dary za desky z jeho sólové kariéry, ve výběru jsou ale i vinyly jeho skupin The White Stripes a The Dead Weather, singly jižanských rockerů Alabama Shakes a spousta dalších.

Lákadlem je raritní vinyl

Jack a ostatní rockoví muzikanti se dobročinným snažením chtějí mimo jiné odvděčit svému domovskému městu Nashville a jeho přívětivým obyvatelům. „Odjakživa k nám byli všichni v naší čtvrti vstřícní a přátelští. A také tolerantní k našim bláznivým výstřelkům, pozdním nočním show a tak dále,“ zdůvodňují svou aktivitu hudebníci.

Lidé mohou věnovat kromě krocanů i konzervy či jiné potraviny nebo textil jako rukavice a ponožky. Nejštědřejší dárce obdrží zajímavou odměnu – nahrávku The Dead Weather, která vyšla v limitované edici 300 výlisků. Jde o tzv. třístranný vinyl, tuto technologii záznamu zvuku přitom vynalezl sám Jack. Cena rarity se mezi sběrateli pohybuje kolem 1100 dolarů.

Jack White vešel do povědomí hudebních fandů jako člen rockového dua The White Stripes, kde působil se svou tehdejší manželkou Meg. Loni se duo rozpadlo a Jack se začal věnovat jiným projektům včetně občasného hraní ve filmech a skládání hudby pro ně – k bondovce Quantum of Solace napsal a nazpíval píseň Another Way To Die. V žebříčku 100 nejlepších kytaristů všech dob časopisu Rolling Stone se Jack White umístil na 70. příčce.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..