Jack Sparrow z rumu. Francouzka tvoří portréty z jídla i nápojů

FOTO: portety_z_jidla2

Portréty z jídla už v dnešní době nejsou ničím závratně originálním. Ale co třeba mléko, med nebo barbecue omáčka? V těchto surovinách si našla zálibu Vivi Mac, umělkyně z Francie.

Ze žvýkaček tak dokázala vytvořit portrét Yody ze Star Wars, kondenzované mléko dostalo podobu Willa Smithe a Mona Lisa se tajemně usmívá z barbecue omáčky. Portréty jsou překvapivě snadno rozpoznatelné a nepostrádají ani řadu detailů, s jejichž pomocí se autorce daří věrně vystihnout podobu jednotlivých celebrit.

Vivi Mac používá místo štětce obyčejné brčko a nápoje či pochutiny nanáší na plastovou podložku. Umění ostatně ani nikdy nestudovala; veškeré schopnosti a vědomosti nasbírala čtením blogů a sledováním videí na YouTube. Rozsahem použitých materiálů dávno trumfla své kolegyně Karen Eland nebo Elisabettu Rogai, které malují pouze s pomocí kávy nebo vína…

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*