Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jack se chystá vyplout: Svezeme se s Philipem Seymourem Hoffmanem na jedné vlně?

Foto: Philip Seymour Hoffman a Amy Ryan v Jack se chystá vyploutCo všechno jste ochotni udělat pro dámu svého srdce, pánové? Koupíte kytku? Pozvete ji do kina? Možná na večeři? Tak to jste se moc nevytáhli! Co takhle naučit se plavat nebo vařit?

Foto: Jack se chystá vyplout

Hlavní představitelé nekonvenční romance, Zdroj: distributor filmu

Americký snímek Jack se chystá vyplout přijde do českých kin 7. dubna. Pokud už jste někde viděli trailer nebo plakát a uvažujete o tom, jestli do Jacka investovat nějaký ten peníz a jít se na něj podívat nebo ne, zkusím vám trochu pomoci s rozhodováním.

Znáte přece ty romantické americké filmy, kdy on do ní náhodou vrazí na ulici, pak prožívají dechberoucí přeslazené chvíle, u kterých nejedna divačka uroní dojetím slzu… Ve chvílích idyly se ale náhle ocitnou v zapeklité situaci nebo osudem určeném milostném trojúhelníku. A když už to vypadá, že veškeré naděje jsou ztraceny… Hle! Přichází zlom. A milostné vyznání, režií gradované téměř v hrdinský čin, spojí jejich životy v dobrém i ve zlém, na věky věků, amen!

Tak přesně o tom tenhle film není. Jack je osamělý obtloustlejší dredatý řidič limuzíny. Jeho kolega a zároveň nejlepší přítel Clyde zpunktuje Jackovi rande naslepo s kolegyní jeho ženy – s Connie. Connie je milá, ale psychicky mírně labilní žena ve středních letech pracující v telemarketingu pohřebního ústavu. Jedno rande podivnější než druhé. Žádné plameny vášně, žádná romantická vyznání, ale přesto se mezi těmi dvěma tvoří velice vřelý a intimní vztah. A zatímco jedno pouto vzniká, další mizí…

Snímek je režijním debutem samotného představitele hlavní role: Philipa Seymoura Hoffmana, držitele Oscara za ztvárnění hlavní role ve filmu Capote. Film natočil podle předlohy divadelní hry Roberta Glaudiniho z roku 2007, kde se Hoffman se svou rolí Jacka setkal poprvé. Dále ve filmu uvidíme Amy Ryan jako Connie, Johna Ortize jako Clyda a Daphne Rubin-Vega jako jeho ženu Lucy.

Jack se chystá vyplout je newyorská romance pro mladé i pro starší. Protože každý může randit! Bez ohledu na věk, postavu nebo vlasovou image. Těšte se na léto na lodičky. Anebo si ještě na jaře zajděte do kina.

Jack se chystá vyplout (Jack Goes Boating)

Komedie/Romantický
USA, 2010, 89 min

Režie: Philip Seymour Hoffman
Hrají:
Philip Seymour Hoffman, Amy Ryan, John Ortiz, Daphne Rubin-Vega, Thomas McCarthy

Premiéra v ČR: 7. dubna 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jack se chystá vyplout: Svezeme se s Philipem Seymourem Hoffmanem na jedné vlně?