Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Já u pramene jsem a žízní hynu. Villon po padesáté básnil Na Jezerce

Jana Kumherová

Jana Kumherová

29. 10. 2014

Martin Písařík se již po padesáté ocitl v kůži prvního prokletého básníka. Muzikálová podoba příběhu o slavném Francoisi Villonovi se stále těší z obrovské divácké úspěšnosti.

FOTO: Já, Francois Villon

Ústřední dvojici muzikálu tvoří Villon a Kateřina v podání Písaříka a Vraspírové

Já, Francois Villon. Představení, které se v Divadle Na Jezerce poprvé odehrálo již v březnu 2012, má svým návštěvníkům stále co nabídnout. Komorní muzikál nespoléhá na výpravnou scénu ani efekty.

FOTO: Já, Francois Villon

Malování křídami na zeď či romantika při svíčce. Někteří herci ztvárňují několik postav a posedávají občas prostě jen na zemi. I to patří mezi kouzla tohoto komorního muzikálu.
Kromě tohoto hudebního představení, které scénářem z velké části spoléhá na vtip, tvoří repertoár Divadla Na Jezerce řada komedií. Ať už se jedná o známější hry jako Gogolova Ženitba či Thomasova Charleyova teta, nebo méně známé kousky.

Já, Francois Villon, Divadlo Na Jezerce, libreto: Jiří Hubač, texty písní: Pavel Vrba, hudba: Ondřej Brzobohatý, režie: Radek Balaš, hrají: Martin Písařík, Petra Vraspírová, Jana Malá, Petr Kostka, Petr Vacek, Peter Strenáčik, Tomáš Petřík, Ondřej Černý a Tomáš Vaněk

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Já u pramene jsem a žízní hynu. Villon po padesáté básnil Na Jezerce