Menu
TOPZINE.cz
Duševní zdraví

Já se nechtěl stěhovat!: Čtení pro děti nejen o šikaně

Útlá knížečka pro začínající čtenáře od Daniely Krolupperové o chlapci, který si dokázal poradit s šikanou, byla pro mě příjemným zpestřením v rámci uspávacího rituálu mých dětí. Bavila nejen je, ale také mě. Dokonce jsem v určitých chvílích měla pocit, že mě bavila víc. Vzhledem k tomu, že jí porozuměl i můj čtyřletý syn, musím uznat, že je opravdu velmi čtivě a poutavě napsaná pro děti každého věku.

Tahle knížka není jen o šikaně. Vlastně by se dalo napsat o šikaně v uvozovkách. Hranice mezi běžnými projevy chování dětí, rošťárnami, klukovinami a šikanou je velice citlivá.

Příhody malého Martina, žáka 2. třídy a výborného fotbalisty, který se s rodiči přestěhoval do nového domova a pomalu si zvyká na nové prostředí, školu a nové kamarády, jsou okořeněny projevy šikany ze strany jeho nového spolužáka. Náznaky či projevy šikany, se kterou se setkal Martin, mohou potkat každé z vašich dětí a možná také kdysi potkaly i vás. Záleží na každém, jak se k šikaně dokáže postavit.

Kniha s krásnými barevnými ilustracemi Kataríny Ilkovičové je určena pro začínající čtenáře. Jednotlivé kapitolky nejsou příliš dlouhé a dobře se čtou. Autorka velmi dobře popisuje dětský svět i pocity šikanovaného chlapce. Kniha je nejen zábavou, ale i poučením a povzbuzením pro všechny děti, které se s šikanou, ať už v uvozovkách nebo ne a ať už v jakékoli podobě, setkaly.

Název: Já se nechtěl stěhovat!
Autor: Daniela Krolupperová

Počet stran: 80
Vazba: pevná
Ilustrace: Katarína Ilkovičová

Nakladatelství: Mladá fronta, Praha 2010

Doporučená cena: 199,-Kč

Hodnocení: ***** 90%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Já se nechtěl stěhovat!: Čtení pro děti nejen o šikaně