Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Já, padouch na DVD: Ňu ňu ňu a Mimoňové jako hlavní atrakce filmu

Eliška Nová

Eliška Nová

25. 3. 2011

V hlavní roli padouch, jemuž sekundují Mimoňové, velká ňu ňu ňu očka a jednorožec, který rozesmává, i když je plyšový a dostal jen 30 vteřin z 91minutového animáku.

Horská dráha baví v každém věku, Zdroj: distributor filmu

Film

Tak samozřejmě. Viděli jsme i lepší, konkurence je veliká. Ostatně animák Toy Story 3 byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší film roku. Tendence házet všechny animáky do jednoho pytle jenom proto, že jsou to animáky, jsou bezpředmětné.

Já, padouch jako první animovaný film (s předurčeností být počinem pro děti) přišel se záporným hrdinou. Tedy hrdinou nepřekračujícím hranice zla, které by ještě dětská duše mohla unést. Vlastně už od samého počátku můžete tušit, že za Gruovou nutností být tím nejhorším padouchem na celém světě nestojí jeho podstata.

Gru je vlastně předobrazem člověka, který si zvolil svou životní dráhu natolik zodpovědně, že už od ní nemůže odstoupit. A protože až do této chvíle byl v padoušství nejlepší a on cítí potřebu být aspoň v něčem nejlepší, nenechá si svoji pozici ukrást jen tak, pro nic za nic.

Zlom přichází v okamžiku, kdy se Gru rozhodne ukrást měsíc. Jenže aby mohl uskutečnit největší loupež v dějinách, potřebuje pomoc tří malých holčiček ze sirotčince, které každým dnem doufají, že si je adoptuje krásná maminka s hodným tatínkem. Ale přijde Gru. A s příchodem malých slečen je všechno jinak.

Hlavní síla Já, padoucha tkví především ve vtipných skečích a v roztomilosti nejmenší z holčiček Agnes s velkýma ňu ňu ňu očima. Moment, kdy drží v náruči velkého jednorožce a křičí: „Je tak heboučkýýý“, mluví za všechno. Celou podívanou pak pozvedají vedlejší postavičky žlutých neidentifikovatelných Mimoňů, kteří mají podobnou roli jako slavná veverka z Doby ledové. Naštěstí jim tvůrci dali i více prostoru.

Mimoňové!

Humor nakonec v hodině a půl vítězí nad melancholií a kýčem. Škoda, že se s nimi víc nešetřilo i u konce. Nicméně na celém snímku to nic nemění. Je to vcelku příjemná podívaná, která jednoznačně bude bavit děti a dospělí rozhodně neusnou ani nebudou trpět. Jen se připravte na to, že vás děti po zhlédnutí Já, padoucha potáhnou na Matějskou pouť.

DVD

Do rukou se vám dostane celkem vybavený disk. Za prvé hned po jeho rozdělání objevíte bonus v podobě omalovánek, děti ocení i bludiště na vnitřní straně obalu DVD. Samotný nosič pak obsahuje tři krátké filmy, kde v hlavních rolích figurují Mimoňové, dále film o filmu a v neposlední řadě zábavně-naučnou hru, kde se ratolest dozví něco o místech z Padoucha, ať už pyramidě v Gíze nebo Velké čínské zdi.

Já, padouch (Despicable Me)

Animovaný/Komedie/Rodinný
USA, 2010, 95 min

Režie: Pierre Coffin, Chris Renaud
Hrají v originálním znění:
Steve Carrel, Jason Segel, Russell Brand, Julie Andrews, Will Arnett, Kristen Wiig, Miranda Cosgrove, Dana Gaier, Elsie Fisher, Pierre Coffin, Chris Renaud, Jemaine Clement, Jack McBrayer, Danny R. McBride, Ken Jeong

Zvuk: český 5.1, anglický 5. 1, polský 5. 1
Titulky:
české, anglické, polské
Bonusy:
3 exkluzivní krátké filmy o Mimoních, Hra Gru’s Rocket Builder, Svět filmu Já, padouch a další

Hodnocení filmu: 3***
Hodnocení DVD: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Já, padouch na DVD: Ňu ňu ňu a Mimoňové jako hlavní atrakce filmu