Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Já, hromada šrotu napsala Jana Rečková

Jan Nohovec

Jan Nohovec

9. 4. 2010

Český rozhlas LeonardoVe spolupráci s Českým rozhlasem Leonardo vám nabízíme unikátní sérii článků o rozhlasových povídkách, které můžete slyšet každé pondělí v pořadu Nula-jednička a  také si kdykoliv stáhnout z archivu pomocí podcastů. Dvanáctého dubna přijde na řadu Jana Rečková a její relativní novinka, Já, hromada šrotu.

logo Českého Rozhlasu Leonardo

logo Českého Rozhlasu Leonardo

Asi každý už někdy přemýšlel o tom, jestli automobily ve chvílích, kdy je nehlídáme, občas ožijí. Třeba přemýšlejí o svých pánech, navzájem si povídají nebo se mohou o vlastní vůli pohybovat.

Jana Rečková sáhla v povídce Já, hromada šrotu, známé některým čtenářům už z loňského Kočasu, po tradičním námětu, kterého se už zhostili Isaac Asimov či Stephen King. Na rozdíl od nich z tématu ale udělala moderní povídku, která si od prvních řádek na nic nehraje a vypráví příběh jednoho staršího automobilu, pěkně v ich-formě se všemi perličkami, které jí tento postup umožňuje.

Povídku Já, hromada šrotu od české sci-fi, fantasy i hororové spisovatelky Jany Rečkové si můžete poslechnout na Českém rozhlasu Leonardo v závěru pořadu Nula-jednička, v premiéře v pondělí od 9 hodin, v repríze od 18 hodin.

Ostřílená spisovatelka se nebojí bodrých výroků i lehce napínavé zápletky, a tak i přes trochu rozvláčný úvod dospějeme ve finále k velice příjemné povídce, která se na vlnách Českého rozhlasu Leonardo v podání Kristiny Maděričové, herečky Divadla na zábradlí, výborně poslouchá. Neaspiruje na velká ocenění, drží se při zemi, ale právě z toho těží její zaručený úspěch.

Pořad si můžete kdykoliv stáhnout z Rádia na přání nebo odebírat jako podcast. K dispozici je i speciální archiv starších odvysílaných sci-fi povídek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Já, hromada šrotu napsala Jana Rečková