Menu
TOPZINE.cz
Apetit

J. K. Rowlingová odhaluje tajemství chystaného serveru Pottermore

Redakce

Redakce

25. 7. 2011

FOTO: Cesta ze serveru Pottermore do Bradavic povede přes nástupiště 9 a 3/4Dlouho očekávaná digitální podoba knih Harryho Pottera je tady! Již od října je najdeme na britském serveru Pottermore. Ale jak prozradila samotná autorka tohoto světového bestselleru J. K. Rowlingová, stránka nabídne mnohem víc.

FOTO: Nástupiště 9 a 3/4

Cesta ze serveru Pottermore do Bradavic povede přes nástupiště 9 a 3/4, Zdroj: sxc.hu.

„Nemůžete zabránit pokroku,“ sdělila J. K. Rowlingová svůj názor na digitalizaci knih serveru Today Books. Faktem ovšem je, že spoluprací s internetovou stránkou Pottermore tato světově proslulá autorka obešla známé internetové obchody i knihkupectví. Knihkupci, kteří již prodali miliony výtisků Pottera, zaujali velice odmítavý postoj proti tomuto rozhodnutí. Joe Howells, tiskový mluvčí sítě knihkupectví Waterstone, oznámil, že „jelikož byli od prvního vydání knihy nejdůležitějším činitelem při vytváření fenoménu Harry Potter, pociťují teď veliké zklamání, že jsou zcela vyřazeni z prodeje tak dlouho očekávaných elektronických knih“.

Pottermore není jen o čtení

Zatímco kniha byla dopsána a film dotočen, tento server bude přinášet stále nové možnosti, jak se ponořit do tak oblíbeného čarodějnického světa. Příčná ulice nabídne nákup hůlek, nástupiště 9 a 3/4 cestu do Bradavic, Moudrý klobouk zařazování do jednotlivých kolejí. Nebudou chybět ani čarodějné souboje s hůlkami. V anglickém, francouzském, německém a španělském jazyce se budou fanoušci moci začíst do nových zpráv o jejich zbožňovaných postavách nebo čarodějném prostředí psané samotnou autorkou. Stránka navíc neopomene zahrnout i ty tisíce „příběhů, kreseb, nápadů a návrhů“, které Rowlingová stále dostává od příznivců.

Již teď je jisté, že Potter-maniakové budou nadšení. Ale tvorba tohoto serveru má velký význam i pro samotnou autorku. I když stále neplánuje napsat další pokračovaní tohoto čarodějnického fenoménu, přiznává, že jí Harry a jeho svět chybí. „Nikdy jsem kvůli žádnému muži nebrečela tak jako při loučení s Harrym Potterem,“ dodává. Server Pottermore jí tak spolu s celým světem umožní znovu se vrátit do světa čar a kouzel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

J. K. Rowlingová odhaluje tajemství chystaného serveru Pottermore