Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Iva Frühlingová bude zpívat česky s novou kapelou

Martin Peška

Martin Peška

27. 10. 2009

no-panicSedmadvacetiletá Iva Frühlingová, která se proslavila nejprve jako modelka a později díky hitům Où tu veux Quand tu veux či La Muerte také jako zpěvačka, se po sólové kariéře stává také skladatelkou a součástí pop-rockového tria No Pan!c. Nové formaci má v pondělí 2. listopadu vyjít česky otextované debutové album Doma nejlíp.

Iva Frülingová se svou novou skupinou, Zdroj: nopanic.cz

Iva Frülingová se svou novou skupinou, Zdroj: nopanic.cz


„Od mých 14 let jsem se docela úspěšně plácala v Pařížském modelingu. Život ve Francii byl fajn, ale módní svět mě nijak zvlášť neoslovil a já čím dál tím víc prahla po hudbě. V šestnácti letech jsem potkala kluka, který měl kapelu Turn Over. Hráli všechny možný převzatý písničky, od Lennyho Kravitze až po Beatles. Nejdřív jsem jen chodila na jejich zkoušky, pak mi nabídli přidat pár vokálů a zanedlouho jsem se stala regulérním členem kapely,“ vzpomíná na své první hudební kroky svého života Iva Frühlingová.

Nápad na založení nynější kapely No Pan!c prý vznikl z přebytku Ivy nápadů na české písničky, které nemohla využít v předchozích francouzských projektech. Kapelu společně se zpěvačkou přesto tvoří muzikanti, kteří s Frülingovou spolupracovali již dříve v oblasti francouzské popové scény: slovenský kytarista a zpěvák Peter Boška a český bubeník a zpěvákem Václav Polanský.

Management kapely popisuje tvorbu No Pan!c jako lehce stravitelnou, ale energicky plnohodnotnou kytarová muzika, postavenou na zpěvné melodii a úderných refrénech s českými texty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Iva Frühlingová bude zpívat česky s novou kapelou