Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Italský Milán uspokojí vaši nakupovací mánii

Redakce

Redakce

2. 6. 2011

Italský Milán určuje celému světu trendy nejen v módě, ale i v designu a umění. Je ideálním místem pro nákupy těch nejluxusnějších světových značek, žijí zde bohatí a slavní a své působiště tu má kdejaká firma. Vítejte v Miláně, městě číslo jedna módního průmyslu.

FOTO: Italský Milán

Nekonečné nákupní pasáže, Zdroj: sxc.hu

Luxus je v milánských ulicích cítit na každém kroku. Majitelé butiků moc dobře vědí, jak zaútočit na vaše smysly. Profesionální přístup obchodníků v perfektně sladěných outfitech, jejich dokonalý makeup a věčný úsměv vám dokáží, že Italové módou žijí a většina z nich jí i rozumí.

Naleštěné výlohy nenechají v klidu vás ani vaši peněženku. Na chvíli si budete připadat jako celebrita s jediným přáním, ať tento pocit nikdy neskončí.

FOTO: Originální design milánských butiků

Originální design milánských butiků, Foto: Andrea Trojanová, Topzine.cz

Pokud zrovna máte hlouběji do kapsy, Milán pro vás nemusí být tabu. Nejen luxusní móda tu má své zastoupení. I z těch levnějších italských značek dokázali v Miláně vytvořit dechberoucí podívanou. Při pohledu do zdejších výloh vám nebude jasné, proč jsou tyto značky u nás považovány za něco podřadného.

Milán rodí jen slavná jména

Za zmínku stojí například Giorgio Armani, úspěšný návrhář a podnikatel, který si největší úspěchy připisuje v oblasti pánské módy. Věděli jste, že americký herec Richard Gere si oblékl jeho sako ve snímku Americký gigolo, což pomohlo Armanimu při otevírání pobočky v Hollywoodu?

Neméně slavným jménem byl také návrhář a vizionář Gianni Versace, který proslul svou výstředností. Jeho nejoblíbenější modelkou se stala Naomi Campbell, která ho podporovala v jeho provokativních nápadech, které uskutečňoval přímo v průběhu módních přehlídek. Po násilné smrti Gianniho převzala v roce 1997 značku Versace jeho sestra Donatella.

FOTO: Móda z ulic Milána

Pánská móda z ulic Milána, Zdroj: youtube.com

Letošní milánský týden módy provázela kampaň proti anorexii. Vévodila jí šokující fotografie italského fotografa Oliviera Toscaniho, kterou chtěl umělec dokázat, že krásná žena neznamená vyzáblá. Nejen díky tomu byla zavedena přísná pravidla, podle kterých musí modelky předložit před přehlídkou lékařské potvrzení o zdravotním stavu. Jako první s tímto nařízením přišel právě Milán a k němu se přidávají další světové metropole.

Každý, kdo miluje módu, nakupování, umění a italský způsob života, musí alespoň jednou do Milána zamířit. Je to opravdu nezapomenutelný zážitek na celý život.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Italský Milán uspokojí vaši nakupovací mánii