Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Islandští Múm se vrací do Prahy. S albem, na němž dělala i Kylie Minogue

Redakce

Redakce

30. 9. 2013

Fanoušci islandských indie-elektronických Múm se mohou brzy těšit na návrat kapely do ČR. 4.října totiž po devíti letech vystoupí v Praze ve smíchovském klubu Meet Factory. Vstupenky jsou k dostání online od 395 korun.

FOTO: Múm

Múm. | Zdroj: facebook.com

Nové album Smilewound, které kapele vyšlo na začátku září pod záštitou německého labelu Morr Music, je jejím šestým studiovým počinem. Vlastní počátky pak Múm datují do roku 1997, kdy Gunnar Örn Tynes, Örvar Smárason a dvojčata Gyda a Kristín Anna Valtýsdóttir společně skupinu založili.

Nejdřív se Múm profilovali především na poli elektronické hudby, což dokazuje jejich debut Yesterday Was Dramatic, Today Is OK. Toto poblouznění se však v případě následujících alb Finally We Are No One a Summer Make Good částečně vytratilo a tvorba skupiny postupně získala nový, hloubavější rozměr.

Další zlomové období pak přišlo po odchodu Gydy i Kristín Anny. V kapele se posléze velmi rychle obměňovali jednotliví členové; mezi příchozími a záhy zase odchozími byla například i vokalistka Ólöf Arnalds, která spolupracovala s islandskými kapelami Slowblow, Skúli Sverrisson a Stórsveit Nix Noltes.

Koncert Múm je pořádán v rámci projektu Bohemian Like You, který se zaměřuje především na elektronickou a experimentální hudební tvorbu. Pod záštitou této akce vystoupí v Meet Factory i další interpreti, jako třeba Fuck Buttons, Au Revoir Simone nebo Starfucker.

Samotná skupina pak během večera představí obměněnou sestavu, hlavní pozornost však bude věnována novince Smilewound, na níž se podílela mimo jiné i Kylie Minogue.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Islandští Múm se vrací do Prahy. S albem, na němž dělala i Kylie Minogue