Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Islandští Hjaltalín přivezou do pražské Akropole sušené rybí chipsy

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

27. 3. 2011

V rámci série Planet Connections vystoupí v pražském Paláci Akropolis islandská sedmičlenná formace Hjaltalín. Tito mladí muzikanti okouzlili islandskou hudební scénu. Nyní, v neděli 3. dubna, vůbec poprvé míří do Prahy.

Foto: Hjaltalín

Hjaltalín přijedou do Čech vůbec poprvé, Zdroj: palacakropolis.z

Po Björk a Sigur Rós jsou tady další Islanďané, kteří mají na to udělat pořádnou díru do světa. Hjaltalín vznikli v roce 2004, nejprve jako žertovný projekt partičky kolem studentského sboru na jedné střední škole v Reykjavíku. Když je ale v roce pozvali do islandské televize, aby zahráli v tamní populární talkshow, začali vše brát mnohem vážněji.

Hjaltalín si naprosto získali islandskou hudební scénu svými pop-rockovými skladbami s odkazy na vážnou hudbu, soul šedesátých let i současný indie rock. Vloni získali cenu za nejlepší islandské album, poté co v roce 2007 získali ocenění islandský objev roku.

Dalším hostem večera bude 3. dubna v Paláci Akropolis písničkář a překladatel Jan Burian, který bude vyprávět své zážitky z cest po Islandu. Na programu je také promítat krátký film Ptáčata režiséra Rúnara Rúnarssona, který vypráví příběh jedné jasné letní noci a sleduje skupinu teenagerů na jejich cestě od nevinnosti k dospělosti. Zájemci také mohou ochutnat islandskou specialitu – sušené rybí chipsy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Islandští Hjaltalín přivezou do pražské Akropole sušené rybí chipsy