Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Isabel Marant hodí batoh na záda a toulá se. Pojďte taky

Petra Červená

Petra Červená

17. 5. 2011

FOTO: Isabel MarantDnes vás čeká procházka po Provence plné levandulových polí. Hluboký nádech, cítíte tu zvláštní vůni? Chybí jí líbivá, lákavá sladkost, a přesto uvede do pohybu naše smyslové receptory. A právě taková je tvorba francouzské návrhářky Isabel Marant. Nepodbízivá, nenápadná, zato okořeněná špetkou smyslné ženskosti.

FOTO: Isabel Marant jaro/léto 2011

Hot pants stále bodují, jen nejsou bohužel pro každé nohy, Zdroj: isabelmarant.tm.fr

Isabel Marant se narodila francouzskému otci a německé matce v roce 1967, a aby toho národního mixu nebylo málo, manžel Isabel je Ind. V módním průmyslu se pohybuje od roku 1989, kdy začala vyrábět vlastní módní doplňky. Ale na svou první kolekci oděvů si počkala dalších pět let.

Oblíbený minimalismus

Isabel je zářným příkladem, že když opravdu hodně chcete, mnohé obětujete a jdete si neúnavně za svým a neodradí vás ani pozvolné stoupání, máte velkou naději dosáhnout svého Mount Everestu. Ale za úspěchem je vždy ukryto i to vrtkavé štěstí. Isabel se podařilo křehkou mýdlovou bublinou zaplnit chybějící mezičlánek v houfu módních stylů.

Jejím prvotním záměrem není šokovat. Marant tvoří pro vyslovení věty z úst žen přítomných na přehlídkách: „Ty šaty musím mít!“ Mají vždy minimalistický základ dotvořený prvky nesoucími podpis návrhářčiných oblíbených sedmdesátých let. Dalším dílkem do skládačky přispěje inspirace z cestovních toulek, kterým se návrhářka ráda a často oddává. Čerpá z různých kultur, národních klenotů i zapomenutých dějin.

FOTO: Isabel Marant jaro/léto 2011

Jako dělané do městských ulic, jen pokud neprší

V roce 1999 vytvořila Isabel sekundární linii nazvanou Étoile (hvězda) jako levnější alternativu ke své módní značce. Jako jedna z mála návrhářek haute couture představila v roce 2004 i řadu oblečení pro děti. Její tvorbu si oblíbily mnohé celebrity, například Kirsten Dunst, Rachel Bilson, Cameron Diaz nebo světoznámá modelka Kate Moss, která se podílela na kampani Isabel Marant pro podzim/zimu 2010.

Letní nadčasová kolekce 2011

Otěže pro současnou kampaň jaro/léto 2011 po ní převzala neméně slavná modelka, jen bez nálepky věčné průšvihářky, Gisele Bündchen. Isabelina cestovatelská vášeň se protentokrát neprodrala do žádného z modelů v podobě národních vůní, ale ve formě nejlépe zvoleného oblečení právě pro toulky světem.

FOTO: Isabel Marant jaro/léto 2011

Pokud vás omrzí hippie styl, vklouzněte to křehkých sněhobílých šatů

Když kraťasy, tak jedině hot pants, síťovaná tílka, lehké svetříky, sem tam nějaká ta košile a vesta. K tomu všemu už několikátou sezónu žhavý trend – úzké kalhoty. To vše pro náruživé cestovatelky, které však milují styl a nevzdají se ho za žádnou cenu ani s batohem na zádech. Putují tedy v barvách růžové, korálově červené, azurové modři a klasiky bílá kontra černá.

Inspirativní smršť nečekejte

V rybářské inspirativní síti mnohých návrhářů stále zůstávají sedmdesátá léta. Důkazem jsou obchody zaplavené kytičkovanými šaty s volány. Jenže v Isabelině tvorbě se uhnízdily nastálo už před dávnými a dávnými sezónami. V letošní kolekci tak nemohly chybět romantické minišaty s potisky, minisukně a tílka s volány, ale i háčkované či úpletové úzké minišaty.

Poslední kolekce Isabel Marant nebude rozhodně patřit k těm, na které si vzpomenete ještě za rok. Obvykle nezapomínáme na šokující módní zázraky, zato obyčejné modely ulovené v obchodech a napěchované v našich skříních nikoho příliš neoslní. Samy sice občas zapomeneme na nějakou tu tajnou kořist, ale pokud ji za čas objevíme, následuje čirá nefalšovaná radost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Isabel Marant hodí batoh na záda a toulá se. Pojďte taky