Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Iron Maiden zahrají v Brně. „Už je nejvyšší čas,“ říká Dickinson

Martin Peška

Martin Peška

10. 2. 2014

Legendární britská heavymetalová skupina Iron Maiden chystá po roce opět koncert v České republice. Tentokrát zahrají 8. června pod širým nebem na Velodromu v Brně.

FOTO: Iron Maiden

Zdroj: Echo Promotion

„Maiden do České republiky jezdí již 20 let, ale v Brně jsme nikdy nehráli, takže cítíme, že je nejvyšší čas se představit i fanouškům v této části republiky. Už se nemůžeme dočkat, až všechny poprvé uvidíme,“ nechal se slyšet fronton Maidnů Bruce Dickinson.

Informace o koncertu:
Vystoupí: Iron Maiden.
Datum: neděle 8. června.
Místo: Velodrom (Křížkovského 22, Brno)
Vstupenky: v předprodeji online od 1.290 korun (zahájení předprodeje 14. února v 9:00).

Iron Maidem do moravské metropole zavítají v rámci turné Maiden England, které je do značné míry založeno na programu turné Seventh Son Of A Seventh Son z roku 1988, v roce 2014 kapela program pozmění tak, aby víc odrážel celé období 80. let. „Některé písničky uslyší fanoušci naživo asi vůbec naposledy,“ dodal Dickinson.

Podle frontmana Maidnů nebude ani na brněnském koncertu chybě nový obrovský světelný park, spousta pyrotechniky a nová scénu a různá ztělesnění Eddieho.

Se světovým turné Maiden England, které má být zakončeno 5. července koncertem na festivalu Sonicsphere v Knebworthu už Iron Maiden zavítali mimo jiné i na festival Rock in Rio. Na jejich vyprodané vystoupení se během několika hodin prodalo 90.000 vstupenek. Ve stejném roce vidělo tuto show 95.000 návštěvníků festivalu v Doningtonu, a téměř 30.000 fanoušků v pražské Synot Tip Aréně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Iron Maiden zahrají v Brně. „Už je nejvyšší čas,“ říká Dickinson