Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Iron Maiden se vrací do Prahy. Koncert odehrají v Synot Tip Aréně

Adam Vrána

Adam Vrána

13. 2. 2013

Anglická heavy metalová legenda Iron Maiden se vrací do České republiky. V rámci turné Maiden England Tour zahraje 29. července v pražské Synot Tip Aréně.

Další koncertní šňůra Iron Maiden je jakousi třetí kapitolou v historii kapely, která má reflektovat stejnojmenné koncertní video z roku 1988. Zda se povede překonat dosud nejmonstróznější turné Somewhere Back In Time World Tour, jež navštívilo přes dva miliony fanoušků celkem ve čtyřiceti zemích po celém světě, to zatím zůstává otázkou.

„Nemůžeme se dočkat, až se v létě opět setkáme s našimi českými fanoušky,“ říká Bruce Dickinson, zpěvák Iron Maiden. „Čeká je opravdu nevšední zážitek už jenom proto, kolik všelijakých vymožeností jsme pro ně připravili.“

Basista Steve Harris dodává: „Víme, jak populární jsou naše turné mezi fanoušky a abychom nezklamali jejich očekávání ani tentokrát, máme nachystanou kompletní produkci, která na loňském americkém turné sklidila skoro až nečekaný úspěch. Těšit se tak mohou na obrovský světelný park, novou scénu a spoustu pyrotechnických kreací.“

Mimo to nastínil Harris i playlist, který má kapela nachystaný. Zaznít by měly písně, které Iron Maiden už delší dobu nehráli, jako třeba Seventh Son, The Prisoner nebo Afraid to Shoot Strangers. „V první části turné se setlist osvědčil a věříme, že čeští fanoušci jej rovněž náležitě ocení,“ tvrdí.

Iron Maiden existují od roku 1975 a jsou považováni za jednu z nejvlivnějších rockových kapel vůbec. Během své kariéry prodali celosvětově na 90 milionů alb a odehráli přes 2.000 živých vystoupení. Na kontě mají 15 studiovek, přičemž ta nejaktuálnější s názvem The Final Frontier dosáhla prvních příček hudebních hitparád celkem v 28 zemích světa.

Předprodej vstupenek bude zahájen 16. února od 9:00 v sítích Ticketpro, Ticketportal a Sazka Ticket, přičemž členové fanklubu a klubu Live Nation je mohou pořizovat už s dvou a jednodenním předstihem.

Cena by se měla pohybovat od 990 do 1.790 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Iron Maiden se vrací do Prahy. Koncert odehrají v Synot Tip Aréně