Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Iron Maiden míří na český festival Sonisphere

Martin Palounek

Martin Palounek

12. 2. 2011

FOTO: Iron MaidenV úterý 8. února zveřejnili pořadatelé největšího českého festivalu Sonisphere, který se bude konat 11. června 2011 v Milovicích, hlavní kapely programu. Největším lákadlem je britská heavy metalová legenda Iron Maiden.

FOTO: Iron Maiden

Iron Maiden, Zleva: Dave Murray, Janick Gers, Bruce Dickinson, Steve Harris, Nicko McBrain, Adrian Smith, Zdroj: Pořadatel festivalu

Po tom, co v roce 2010 přijelo na Sonisphere na kapely Metallica, Slayer, Megadeth a Anthrax kolem 35 000 nadšených fanoušků, nikdo nepochyboval, že druhý ročník bude ještě ambicióznější a našlapanější.

Když Iron Maiden začali postupně potvrzovat jeden evropský Sonisphere za druhým, fanoušci začali uzavírat sázky, jestli se přijedou podívat i k nám. V úterý 8. února se objevila na stránkách pořadatele festivalu zpráva, že naše modlitby byly vyslyšeny. Maideni po třech letech přijedou do Čech.

Vstupenky na festival Sonisphere můžete zakoupit on-line zde.

Kapelu samotnou netřeba příliš představovat. Příběh party kluků z východního Londýna, která dobyla svět řízným heavy metalem, je všeobecně znám. V osmdesátých letech se Maideni stali nejvýznamnější skupinou hnutí NWOBHM, svým třetím albem Number of the Beast z roku 1982 rozjeli neúprosnou sérii koncertování a nahrávání alb a od té chvíle jsou v tom, co dělají, naprosto nedostižní. V České republice vystoupili celkem devětkrát, poprvé 5. dubna 1993. Prozatím poslední show u nás odehráli v pražském Edenu 8. srpna 2008.

V aktuální sestavě je Steve Harris (baskytara), Bruce Dickinson (zpěv), Dave Murray (kytara), Adrian Smith (kytara), Janick Gers (kytara) a Nicko McBrain (bicí). Mají čerstvě vydané patnácté album – The Final Frontier, které trhá žebříčky po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Na koncerty se v první části turné přesouvají pomocí vlastního letadla pilotovaného zpěvákem Dickinsonem.

Evropská část turné, jehož je vystoupení na Sonisphere součástí, potrvá od června do srpna a vyvrcholí v Londýně. Podle odhadů uvidí během těchto tří měsíců Maideny přes dva miliony fanoušků.

Dalšími hvězdami Sonisphere 2011 budou otci nu-metalu američtí Korn, nářez z hlubin Brazílie Cavalera Conspiracy a mistři progresivního metalu američtí Mastodon. Zbytek kapel bude potvrzen časem. Tak jako tak musí být všem milovníkům tvrdší hudby jasné, že tohle je událost, kterou si rozhodně nesmí nechat ujít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Iron Maiden míří na český festival Sonisphere