Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Irie Révoltés: Ve jménu ska na festivalu Mighty Sounds 2010

Redakce

Redakce

12. 7. 2010

!Vstupenky!Jejich heslem je změna lidí vlivem pozitivní energie, jejich zbraní je reggae. Obojí letos přijedou ukázat českému publiku na hudební festival Mighty Sounds, který se letos uskuteční od 16. do 18. července na letišti v Čápově dvoře u Tábora.

Irie Révoltés, Zdroj: archiv kapely

Irie Révoltés jsou francouzsko-německá parta původem z německého Heidelbergu a skládají se celkem z devíti hudebníků. Fungují od roku 2000 a za dobu svého působení stihli vydat dvě alba, pět singlů a vydobýt si uznání celé Evropy. Zpívají především ve francouzštině, ale také anglicky, německy či španělsky. Ve své tvorbě míchají reggae, dancehall, hip-hop, ska i soul a energický náboj jejich skladeb nikoho nenechá v klidu sedět.

>>> Irie Révoltés vystoupí na festivalu Mighty Sounds 2010. Koupit vstupenky za 820 korun zde. <<<

Irie Révoltés ale nejsou jen kapelou, která hraje dobrou hudbu a občas na pódiu pokřikuje nějaká hesla. Svými texty bojují proti diskriminaci, rasismu, šovinismu či sexismu, řeší v nich sociální problémy a podobná témata. A nejen to, Irie se totiž skutečně podílejí na projektech, které například zřizují výstavbu čističek vody v Etiopii či pomáhají postiženým lidem.

U nás v Čechách kapela hrála několikrát, například na festivalu Rock for Church(ill) či v pražské Lucerně a publiku je velmi dobře známá. Skvělou zprávou pro všechny, kdo se s touhle partou zatím nesetkali naživo, je to, že tak mohou učinit přibližně za měsíc, kdy Irie Révoltés vystoupí jako jedna z hlavních hvězd festivalu Mighty Sounds.

Lístky na festival jsou ještě v prodeji v síti Eventim za 820 korun a koupit je můžete už nyní online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Irie Révoltés: Ve jménu ska na festivalu Mighty Sounds 2010