Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Intimní anorexie je nemocí dnešní doby

Klára Brázdová

Klára Brázdová

30. 7. 2011

Ničí lásku, ničí životy lidí, manželství i celé rodiny. Sexuální (intimní) anorexie neničí však jen sexuální život páru. Člověk duševně zasažený touto chorobou nechce sdílet se svou polovičkou vůbec nic. Nechce si povídat, nechce vlastnit společné věci. Jak intimní anorexii poznat a jak ji léčit? Topzine.cz ví, co vám pomůže.

Intimní anorexie se projeví až po svatbě, Zdroj: sxc.hu

Člověk trpící intimní anorexií si nepřeje řešit cokoli kolem manželského svazku, domácnosti či intimností. Nevyhledává něžnosti a doteky, přitom je v manželství většinou spokojený. Když takový člověk dorazí z práce domů, prohodí jen ta nezbytná slova a pak už se jen věnuje svým činnostem. Často usedává k internetu a hledá nezbytné informace, bez kterých by neusnul.

Přesto takovému člověku v manželství nic nechybí, je tak spokojený. Druhý partner však takovou situaci nemůže zvládat. Do manželství jistě každý z nás jde s pocitem, že už nikdy nic nemusí řešit sám. Chcete mít toho druhého, o nějž se můžete opřít. Přejete si polibky a hlazení, intimnosti.

Je to normální. Pokud do vašeho manželství však vklouzne sexuální anorexie, je s tím vším konec. A kdo by chtěl do konce života žít bez něžností a možnosti svěřit se někomu?

Nemoc dnešní doby

Tato duševní choroba je však nemocí dnešní doby. Lidé trpící intimní anorexií dávají přednost před osobním vztahem tomu neosobnímu. To znamená, že dokáže sedět u internetu a sdělovat si s lidmi nejrůznější informace, povídat si takřka normálně. A hlavně neustále. Stejně tak i s mobilem. SMSek dokáže takový člověk denně napsat nespočet.

Intimní anorektik sděluje své pocity pouze neosobně - na internetu

V dnešní době sociálních sítí se ani nemůžeme divit. Snad každý má profil na facebooku a jiných podobně oblíbených sítích. Každý sdílí informace. Nic si nenechá pro sebe. Intimita se vlastně vytrácí sama. A co máte doma se svou drahou polovičkou večer probírat za intimnosti, když si o vás vše může přečíst přes den na internetu?

Intimnost vlastně všichni vymazáváme sami. Ironicky tím, že ji všem ukážeme. Takové věci by měly zůstat zastaralé. Ne všechno bychom měli zmodernizovávat. V něčem mají naši prarodiče pravdu. Nechte si něco pro sebe a svou drahou polovičku. Mějte tajnosti, o kterých víte jen vy!

Pžíznaky intimní anorexie

-neustálá zaměstnanost, pracovitost a vyhledávání nejrůznějších koníčků

-vysedávání u PC a TV

-nedostatek času na partnera

-neustálé kritizování toho druhého

-odsuzvání partnra a nadřazenost k partnerovi

-nezájem a odmítání sexu

Intimní anorektici udělají vše proto, aby se vyhnuli manželským povinostem

Takové příznaky však přichází většinou až po svatbě. Do té doby nikdo nic nepozná. Člověk trpící intimní anorexií je do svatby naprosto okouzlující, milující a intimitou žijící osoba. není to přetvařování, nemůžou za to. Až po svatbě se nemoc projeví. Nemůžou s tím nic dělat. Druhý partner se pak ani nestačí divit, jak chladná najednou jeho drahá polovička je.

Jak zabránit intimní anorexii?

Řešení se zdá velmi jednoduché. Snad možná jen hodně a neustále se svým partnerem mluvit je nejdůležitějším krokem. Řešit všechny problémy, nic nenechávat rozplynout. Když je nějaký problém, vyřešit ho. Pokud již žijete s intimním anorektikem, máme pro vás také řešení. Neztrácejte naději.

Než navštívíte odborníka, začněte spolu zase pořádně mluvit. Mluvte o všem, co jste celý den dělali, co vás naštvalo a co vás potěšilo. Říkejte si vzájemné problémy. Vyměňujte si pocity, je to důležité. Nezapomínejte partnera pořádně chválit, to je možná to nejdůležitější!

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Intimní anorexie je nemocí dnešní doby